Overijsselse zwemplassen van uitstekende kwaliteit

Met het zwemseizoen voor de deur is er goed nieuws: het zwemwater in Overijssel is van uitstekende kwaliteit. Dit blijkt uit een jaarlijks onderzoek van het Europees Milieuagentschap naar de kwaliteit van open zwemwateren in de Europese Unie. Cijfers uit 2012 tonen aan dat alle onderzochte zwemlocaties in Overijssel voldoen aan de verplichte Europese normen.

Goed nieuws voor zwemmers is ook dat vanaf 15 mei 2013 op internet de meest actuele informatie te vinden is over de kwaliteit en veiligheid van het zwemwater.

 

Van de 15 onderzochte zwemplassen in Overijsselwas het zwemwater op 12 locatiesvan uitstekende kwaliteit. Het gaat om de zwemlocaties Veneger Gat Wanneperveen, Kotermeerstal, Oldemeyer, recreatieplas Sibculo, Heidepark Lemelerveld, Zwarte dennen, Surfstrand West Belterwijde, Wijthmenerplas, Het Rutbeek, Tuindorpbad, Hulsbeek en Het Lage Veld. Drie zwemlocaties haalden net niet de maximale score maar hadden wel een goede waterkwaliteit. Het gaat om de Milligerplas Oost, Agnietenplas en Kolkbad Den Nul. Met deze resultaten is de kwaliteit met 4% verbeterd ten opzichte van 2011 en een resultaat waarmee Overijssel zeer tevreden kan zijn.

Overijssels water bovengemiddeld schoon

 

Verder stelt het Europees Mileuagentschap vast dat voor heel Europa de zwemwaterkwaliteit in 2012 licht is verbeterd. Ten opzichte van 2011 is dat een lichte verbetering van 2%. Toen voldeed 94% van de zwemlocaties in de Europese Unie aan de minimum- normen voor waterkwaliteit. Kijken we naar de Nederlandse binnenwateren dan is de situatie gelijk gebleven aan die in 2011 en voldeed 89% aan de norm. Overijssel ligt dus met een score van 100% (uitstekende plus goede kwaliteit) boven het landelijke cijfer van 89% voor alle Nederlandse binnenwateren (zie figuur in rechterbalk).

Waterkwaliteit en veiligheid goed gecontroleerd

 

De taak van de provincie is om open zwemwateren te controleren op veiligheid, zwemwaterkwaliteit en de aanwezigheid van hygiënische en veiligheidsvoorzieningen. De provincie doet dit vanuit de Wet hygiëne en veiligheid badinrichtingen en zwemgelegenheden (Whvbz) en voert eenmaal per twee weken een controle uit. Wanneer de waterkwaliteit of de veiligheid niet in orde is volgt een waarschuwing, zwemverbod of zelfs sluiting van een zwemlocatie. De meest voorkomende reden om een zwemverbod uit te vaardigen is het voorkomen van blauwalgen.

Waterliefhebbers moeten zich realiseren dat de controle op de waterkwaliteit en veiligheid voor een beperkt aantal zwemlocaties geldt. Niet alle zwemwateren worden gecontroleerd.

Artikel delen: