Afgelopen week hebben medewerkers van de gemeente Dalfsen wel heel rigoureus afgewerkt met een heel brede singel op het voetbalveld de Potkamp te Hoonhorst.
Ik herinner mij niet dat er bij het gemeentenieuws in de Dalfser courant heeft gestaan dat er een kapvergunning is aangevraagd of plannen daartoe. Zal wel niet nodig zijn in de kleine regeltjes als dat zo uitkomt. Het zal wel zo zijn; kappen doe je met een bijl en je kunt ook nog spreken van zagen, dat valt ook onder kappen. Dat is niet gebeurd, ook is er geen sprake van snoeien, dus geen kapvergunning nodig?
Hoe het genoemd word als een brede singel met een shovel wordt verwijderd weet ik niet de juiste benaming voor, lijkt meer op ontginning. Bij veel mensen in het dorp roept dit toch wat vragen op, hoe kan zo’n brede singel zomaar worden verwijderd. Bij navraag blijkt het te gaan om uitbreiding van de oefenvelden van het voetbalveld.
Dus toch blijkt het in het algemeen belang te zijn, nu dan niet zeuren om een singel meer of minder. Jammer voor de mogelijk nog broedende vogels, die vinden volgend jaar wel weer een plekje…..makkelijk zat.



