Grote aantallen tekenbeten verwacht in zomervakantie (3-7-’13)
DALFSEN – Afgelopen week ben ik met een goede bekende van Dalfsennet aan de klets geweest. Hij vertelde dat hij de Ziekte van Lyme heeft opgelopen door het gevolg van een tekenbeet. De gevolgen zijn zodanig dat hij meldde dat zeer belangrijk is kijkers van Dalfsennet attent te maken over de tekenbeet en de gevolgen hiervan. Hij ondervindt het en het is geen pretje. Na even speuren heb ik een site gevonden met allerhande info en tips aangaande de teken, de tekenradar.nl.  Deze site heeft ook een tekenverwachting, tekenmeldingen, een overzicht van Lyme in Nederland, waar je ook per gemeente kan zien hoeveel mensen met de Ziekte van Lyme hebben. Wij, de goede bekende en ik, hopen met deze informatie alsnog aandacht te schenken aan wat een tekenbeet kan doen en dat veelvuldig controleren noodzakelijk is.
Site tekenradar.nl: – TEKENNIEUWS –
De vakantieperiode breekt aan en daarmee de periode van het jaar waarin de meeste mensen door een teek gebeten worden. De verwachting is dat deze maand rond de 200.000 mensen een tekenbeet oplopen. Daardoor kunnen duizenden mensen de ziekte van Lyme oplopen. Uit een enquête blijkt dat maar een derde van de mensen zichzelf op tekenbeten controleert na een bezoek aan het groen. Het is belangrijk dat mensen zich regelmatig en nauwkeurig controleren op tekenbeten.
Wist u dat? – teken niet uit bomen vallen
Teken komen in het hele land voor in bossen, duinen, heidegebieden, beschutte weilanden, parken en tuinen. Ze zitten vooral in hoog gras, op bosbessenstruiken, varens of tussen dode bladeren. Van daaruit stappen ze over op passerende dieren, maar ook op mensen. Teken vallen niet uit bomen. Meer info kan u vinden op tekenradar.nl
EEN TEEK? PAK ‘M BEET!!


