Eerste paal water win station “Marshoek “de grond in. - Foto: H.G. Foto
Foto: H.G. Foto

Eerste paal water win station “Marshoek “de grond in.

Vanmiddag is in de bouwput in de Marshoek de eerste paal geslagen voor het nieuwe water win en behandeling locatie van Vitens.
Namens gemeente Dalfsen was wethouder Klaas Agricola hier bij aanwezig.
Het is de planning dat in 2015 de locatie operationeel gaat worden.
Het pomp en behandel gebouw komt grotendeels ondergronds te liggen zodat het straks weer  op gaat in de natuur.

 

Meer hier over:

Met het slaan van de eerste paal is drinkwaterbedrijf Vitens begonnen aan de bouw van haar nieuwste en duurzaamste drinkwaterproductielocatie Vechterweerd. Het nieuwe productiebedrijf moet uiteindelijk aan tien procent van de inwoners van Overijssel drinkwater gaan leveren. Naar verwachting is de locatie medio 2015 gereed.

Het ontwerp van Vechterweerd werd eerder al bekroond met een BREEAM certificering, waarmee het in ontwerp de duurzaamste drinkwaterproductielocatie van Nederland is. Het ontwerp, waarbij de productielocatie overdekt zal zijn met groen, past dan ook goed in de natuurlijke omgeving. De ontwikkeling van het gebouw en de inrichting van de omgeving is het resultaat van een intensieve samenwerking geweest tussen de omwonenden, het ingenieurs- en architectenbureau IA Groep en Vitens. De gemeente Hoonhorst bouwt met de nieuwe duurzame drinkwaterproductielocatie verder aan haar ambitie om de meest duurzame gemeente van Nederland te worden. De drinkwaterproductielocatie wordt voorzien van een robuuste en hypermoderne zuiveringsinstallatie.

Oeverfiltratie uit de Vecht

In eerste instantie zal het productiebedrijf 2 miljoen kubieke meter water per jaar produceren. Bij normaal gebruik zullen tegen de 37.500 consumenten gebruik maken van dit water. In de nieuwe drinkwaterproductielocatie zal drinkwater via bodempassage uit de Vecht worden gewonnen en in een hypermoderne installatie worden gezuiverd. Na een periode van twee jaar zal de waterwinning eventueel opgeschroefd worden naar maximaal acht miljoen kubieke meter water.

De nieuwe drinkwaterproductielocatie wordt gebouwd door de firma Salverda. Na de zomer van 2015 wordt Vechterweerd in gebruik genomen.

 

Foto's 5
Eerste paal water win station “Marshoek “de grond in. - Foto: H.G. Foto
Foto: H.G. Foto
Eerste paal water win station “Marshoek “de grond in. - Foto: H.G. Foto
Foto: H.G. Foto
Eerste paal water win station “Marshoek “de grond in. - Foto: H.G. Foto
Foto: H.G. Foto
Eerste paal water win station “Marshoek “de grond in. - Foto: H.G. Foto
Foto: H.G. Foto
Artikel delen: