Dalfsen / Ommen – In een mooie boerderij, even buiten Ommen, wordt een inspiratiedag gehouden voor en met iedereen, die in zijn/haar leven borstkanker is tegengekomen (aan den lijve, van nabij of iets verder weg). Voor iedereen die toe is aan een adempauze, maar ook zin heeft om zich te laten verrassen.
In Nederland krijgt 1 op de 3 mensen direct te maken met kanker, 1 op de 8 vrouwen krijgt borstkanker. En in deze ‘borstkankermaand’ wordt op 10 oktober (9.30-16.30u.) in het Vechtgenotenhuis even stil gestaan bij het moment dat de diagnose valt. “Maar daar blijft het niet bij”, legt Anke Bosma van coachingpraktijk ‘In-Zicht’ uit, “We kijken naar wat er is gebeurd, waar je nu staat en ontdekken wat je wilt! Het wordt een dag met verrassingen; de natuur in, iets creatiefs doen, een goed gesprek, een heerlijke lunch! Een ontspannen manier om te ontdekken wat voluit leven voor jouw betekent!”
Anke is ervaringsdeskundige en professioneel coach. “‘Niet zeuren, doorgaan!’, zo was ik opgevoed en dat kwam van pas toen ik de diagnose kanker kreeg, maar dit bleek eerder belemmerend te werken dan behulpzaam te zijn. Zo maakte ik weinig ruimte voor mijn emoties. En toen ik dat wel deed, ontdekte ik dat kanker je eenzaam kan maken. De dood kijkt altijd om het hoekje… hoe ga je om met die angst. Laat jij je gijzelen of durf je verder? Elk mens bezit een krachtige kern en ja, dit is jou overkomen… dus jij mag kiezen hoe je ermee omgaat. In keuzes die je maakt wat betreft de behandeling en daarna, als het ‘gewone leven’ verder gaat: neem de regie in eigen handen.”
In-Zicht is dan ook ontstaan vanuit persoonlijke ervaring dat kanker veel kan losmaken èn vanuit de overtuiging dat het helpt als er dan iemand naast je staat die weet wat er allemaal op je afkomt. Een voorbeeld: De oncoloog zegt dat chemotherapie in jouw situatie 15% extra overlevingskans biedt. Alles in jou komt in opstand bij de gedachte aan chemo. Maar je partner smeekt je om voor de chemo te kiezen. Wat moet je doen? Anke zegt: “Op medisch gebied is er veel aandacht voor kanker maar ik ben ervan overtuigd dat het heel belangrijk is dat je voldoende aandacht geeft aan het mentale proces! Coaching helpt o.a. om het herstelproces te structureren. Dat begint al bij het bepalen welke beslissing als eerste mag worden genomen. In-Zicht helpt ook bij het beter hanteerbaar maken van stress. Deze coaching zorgt ervoor dat je dicht bij jezelf komt en inzicht krijgt in wat voor jou van belang is.” Er kwam zo veel op Anke af dat ze af en toe de regie over wat zij met haar lijf en leden (en daarmee haar leven!) wilde, dreigde te verliezen: “Daarom wil ik mensen laten weten: je hoeft het niet allen te doen. Ik gun iedere kankerpatiënt, naast een dokter ook een coach. Iemand die je de hand reikt!”
Aanmelding Inspiratiedag (voor 8 oktober): Vechtgenoten@live.nl of 06 39032263
Meer informatie: Anke Bosma, www.in-zichtbijkanker.nl

