ZEERIJP – Ondanks het verbod van burgemeester ten Brink van Slochteren om met tractoren en aanhangers naar het Normaalconcert in Siddeburen te komen is het een groep Normaal fans uit Zeerijp en Westeremden toch gelukt. Via een meesterlijk plan werd de politie om de tuin geleid.
Het is traditie dat een grote groep Normaalgangers uit deze twee dorpen al jaren met de kiepwagen achter de trekker naar het jaarlijkse optreden van Normaal in Siddeburen vervoerd wordt. Voor velen is deze manier van vervoer een belangrijke reden om mee te gaan. De reis naar Siddeburen is een reünie-achtig gebeuren en het is altijd gezelligheid troef .
Totdat dit jaar plotseling een eind dreigde te komen aan deze traditie. Er werd door de gemeente Slochteren een verbod afgekondigd voor deze wijze van vervoer.
Vaste chauffeur van de trekker Martin Datema uit Zeerijp broedde lang op een plan om de aangekondigde politiecontroles om de tuin te kunnen leiden. Hij kwam met het idee om zo’n twintig centimeter onder de bovenkant van de kieper een plateau te maken en daarbovenop aardappelen te leggen, zodat het net leek alsof hij met een kiepwagen met aardappelen op pad was.
Vrijdagmiddag sloeg een aantal vrijwilligers driftig aan het timmeren en het resultaat was verbluffend. Vanaf de buitenkant leek het gewoon een volle kieper met aardappelen. Via een luikje (even wat aardappelen aan de kant schuiven) was het echter mogelijk om onder de aardappels te komen en er was ruimte genoeg voor zo’n 20 man.
Het hele project werd zo geheim mogelijk gehouden. Uitlekken (via sociale media) zou immers kunnen betekenen dat ook de politie op de hoogte zou komen van de snode plannen.
’s Avonds verzamelden zich 17 Normaalgangers. Iedereen paste keurig onder de aardappelen een paar kratten bier gingen mee aan boord en de reis naar Siddeburen werd ingezet. Zoals aangekondigd werd de kieper al voor Siddeburen aan de kant gezet door de politie. Chauffeur Martin meldde dat hij met aardappelen op pad was en de politie scheen even met de zaklantaarn over de hoop aardappelen.
“Inderdaad, aardappelen, rij maar door”. In Siddeburen aangekomen kroop iedereen uit de kieper en kon het feest beginnen. Na het concert stond de combinatie op een geheime plek te wachten omdat dicht bij de feesttent veel politie op de been was. Probleemloos werd de terugreis aanvaard, waarbij traditioneel even gestopt werd in Appingedam voor de broodnodige shoarma.
Er kon teruggekeken worden op een perfecte uitvoering van een geniaal plan, waarbij de voorpret misschien nog wel het mooiste was.
Bron: Eemsbode.nl


