Het oudercomité roept alle gedupeerden op om alle lessen welke betaald zijn te registreren. Je kunt de registratie doen via onze website www.reddingsboei.com. De rechtsbijstandsverzekeraar DAS heeft een voorstel gedaan voor de berekening van de schade van gedupeerden. Deze berekening is door de curator akkoord bevonden.
De curator heeft het OC verzocht de schade namens de ouders in één keer in te dienen zodat hij niet 700 brieven hoeft te behandelen. Wij geven graag aan dit verzoek gehoor. Met dank aan Mark Holster hebben we nu een webpagina waarin ouders/verzorgers alle gegevens kunnen invoeren. Dit systeem berekend tevens automatisch de schade volgens de afgesproken rekenmethode. Ook als u eerder het heeft doorgegeven aan het OC, toch het verzoek om dit nogmaals te doen via dit systeem.
Belangrijk om te weten bij het invoeren:
• Vul de gegevens in van de persoon die de overeenkomst is aangegaan, dit is de persoon die feitelijk schade heeft ondervonden.
• Wees zo volledig mogelijk. We zien liever schattingen dan lege velden.
• Als bpk-zwemmen gratis is aangeboden bij het ABC pakket, dan moeten de zwemlessen niet meegenomen worden als aantal gevolgde lessen.
• Als er voor bpk-zwemmen extra betaald is moet je bpk-zwemmen wel meenemen als gevolgde lessen.
• Voelt u zich vrij om het veld ‘Opmerkingen’ te gebruiken om bijzonderheden vast te leggen. Dit kan gaan over de noodzaak voor zwemmen in een kleine groep of andere relevante informatie.
• Het systeem werkt voor de meerderheid prima, maar mensen die bijvoorbeeld alleen bpk-zwemmen hebben afgenomen zonder A, B of C hebben volgens deze rekenmethode geen schade ondervonden. Ook gedupeerden waarbij de schadeberekening niet werkt verzoeken wij echter alles zo volledig mogelijk in te vullen.
Hoe werkt deze rekenmethode?
Op basis van landelijke cijfers zijn er 42 klokuren zwemles nodig voor het behalen van een A-diploma, 12 klokuren voor het B-diploma en 12 uren voor het C-diploma. Het vooruitbetaalde bedrag wordt gedeeld door het totaal aantal klokuren wat hoort bij de overeenkomst. Hieruit komt een prijs per uur. Voorbeeld: 550 euro betaald voor ABC pakket, dat komt neer op 8,33 per uur.
De zwemlessen die een kind al heeft gehad worden in mindering gebracht. De berekening zal nooit meer schade berekenen dan het aantal uren wat noodzakelijk is voor de uitstaande diploma’s.
Voorbeeld: 50 lessen van 30 minuten = 25 klokuren. 66 uren (totaal gemiddeld voor ABC) – 25 reeds gezwommen uren = 41 uren resterend. De schade is in dit voorbeeld 41 uren x 8,33 = 341,53
Geen zorgen, het systeem berekent dit automatisch voor u.
Het oudercomité zal de schade namens u bij de curator aanleveren. U komt dan op de lijst van schuldeisers, hiervoor hoeft u zelf geen verdere actie te ondernemen.


