De bomen tussen de Vechtbrug en die nieuwe rotonde waren ziek en moesten gekapt worden. Dit was wel te zien aan de bomen, want er zat weinig blad meer aan. Waarschijnlijk zijn de bomen aangetast door het zout in de winter, ze stonden te dicht bij de weg.
Er is 1 rij met bomen gekapt en de andere rij wordt pas gekapt als de nieuwe bomen er staan. Dit is vanwege de vleermuizen. Op deze manier kunnen ze in de nacht nog gebruik maken van de bomen om te jagen. Er komen Hollandse Lindes terug langs de weg, maar nu worden ze wel verder van het wegvak geplaatst. Als de nieuwe rij bomen er staat wordt de andere kant gekapt en ook opnieuw ingeplant. De nieuwe bomen hebben een stamdikte van 25 centimeter en zijn ongeveer 3 meter hoog.
Op dit moment is de rotonde “al in gebruik”. Het verkeer moet nu ook rondom rijden en dat zorgt nog wel eens voor twijfelende acties van weggebruikers. Half oktober moet de rotonde gereed zijn om te gebruiken en de aannemer is nog tot eind oktober nodig om de laatste werkzaamheden te verrichten, maar dit veroorzaakt dan geen hinder meer voor het verkeer. Ook vandaag weer was van Lenthe druk bezig met de grondwerkzaamheden en natuurlijk weer verse beelden van vandaag.







