Van 12 februari tot 1 maart 2015 gaat Richard Schoonhoven (21 jaar), als student van het ArtEZ conservatorium Zwolle naar Pretoria, Zuid-Afrika. In Zuid-Afrika is er onder de kinderen veel ongelijkheid en weinig tot geen (muziek)educatie.
Als student docent muziek ga ik hier workshops geven. Dit wordt gedaan zonder te spreken, hierdoor wordt het diepe talent van de jonge mensen aangeboord en maakt het de kinderen weerbaar voor een goede toekomst. De doelstelling is naast muziekeducatie ook om de kinderen in beweging te krijgen en ze te laten zien dat er positieve dingen zijn waar ze goed in zijn of kunnen worden. Afsluitend aan dit project is er een concert waarbij de lokale kinderen meespelen op voor hen gefabriceerde instrumenten. Deze instrumenten worden ook gebruikt tijdens de workshops en woorden na dit project aangeboden aan de lokale scholen, opvangcentra en wijkaccommodaties in Zuid-Afrika.
Om dit mogelijk te maken organiseert hij een pianomijl, welke plaats zal vinden op 1 februari 2015 van 14:00 tot 22:00 uur. Deze mijl vindt plaats in Onder Ons te Dalfsen en is voor een breed publiek toegankelijk. Doel van deze mijl is dat er 8 uur lang piano gespeeld gaat worden. Dit doen we door elkaar af te wisselen. Naast een aantal amateurmusici zullen er ook professionele musici hun medewerking verlenen. Zo hebben o.a. Roos Blufpand, Jos Jansen, Carmen Hovestad, #Voices en Steven Faber hun medewerking al toegezegd.


