VILSTEREN – Boven de gasinstallatie van de Gasunie in Vilsteren zijn op de avond van vrijdag 21 november 2025 meerdere drones gesignaleerd. Het is, samen met het station in Ravenstein, de grootste gaslocatie van Nederland. Maar het incident werd de afgelopen maanden stilgehouden.
Lees ook hier van een eerdere aanslag bij de Gasunie
In de zestiger jaren van de vorige eeuw verrees op landgoed Vilsteren een groot compressorstation van de Nederlandse Gasunie. 1964. Grote stalen buizen komen aan om vervolgens in de grond aansluiting te vinden met het gas uit Groningen.
Dit om het om het aardgas uit Slochteren een boost te geven verder het land in. Later is in Vilsteren ook een mengstation gebouwd, die stikstof uit de lucht mengt met het gas tot het Slochteren-niveau, nodig vanwege de groeiende import uit het buitenland van hoogcalorisch gas met veel minder stikstof. Over hoe het gas in 1965 de rest van Nederland bereikt.
Foto Archief DN.


