Camera’s draaien in centrum Staphorst

Staphorst – Op de Gemeenteweg en op de Ebbinge Wubbenlaan/Bergerslag zoemen op 31 december vanaf 10.00 uur tot 1 januari 10.00 uur weer de camera’s. De beelden worden gebruikt tijdens de jaarwisseling om problemen op het gebied van openbare orde snel te constateren en escalatie te voorkomen.

Het vastgelegde wordt ook gebruikt om achteraf plegers van overtredingen verantwoordelijk te stellen voor hun gedrag. Vernielingen worden op de daders verhaald. Tientallen stewards lopen rond om een oogje in het zeil te houden. Ook is er weer een groot feest op De Tippe.

Het nuttigen van alcoholhoudende dranken en het bij je hebben van aangebroken flesjes en blikjes in de openbare ruimte is niet toegestaan. Ook is het verboden grote voorwerpen en grote hoeveelheden alcohol (ongeopend, zoals kratten bier) mee te nemen richting de vreugdevuren.

De laatste jaren gaat het al stukken beter tijdens de jaarwisseling in Staphorst door een gezamenlijke inspanning van velen. Het doel is uiteindelijk om ooit een normale jaarwisseling te hebben, zonder allerlei maatregelen. Vuur mag alleen gestookt worden in de containers die daarvoor worden neergezet. (bron meppelercourant)

Artikel delen: