
DALFSEN – Stokvisdennenschaatster Loes Adegeest heeft op 18 en 19 maart in Thialf bij de Vikingrace, het officieuze jeugd-EK, zilver en goud gewonnen op de 1000 meter! De tegenstandsters bij de C1-junioren (13 aan het begin van het schaatsseizoen) kwamen uit Nederland, Duitsland, Italië, Polen, Noorwegen en Zweden.
In andere klasses waren Finland, Zwitserland, Denemarken, Oostenrijk, Estland en België ook nog vertegenwoordigd. Met een clubrecord op de 1000 meter van 1:26,99 en een 8ste en een 9de plek op de 500 meters is Loes in het totaalklassement ook nog heel mooi 5de geworden; een fantastische afsluiting van een heel mooi schaatsseizoen!
Tessa Lucas, junior-C2, heeft bij een andere wedstrijd in Thialf haar persoonlijke records op de 500 en 1000 meter aangescherpt tot een fraaie 44,53 en 1:29,86. Beide dames doen komend weekend ook nog mee aan het NK wintertriathlon, met hardlopen, fietsen en schaatsen.

