
HOONHORST – Mede door het mooie weer kan de aanemer volop verder met de restauratie van de molen.
Het herstel voegwerk is al bijna voltooit, Komende weken komen de gietijzeren ramen er in terug en zal het steiger rond de molen verdwijnen. De molenkap vrijwel gereed voor de rietdekker en andere timmerlieden bezig met het herstel van de veldkruizen in het achtkant.

Alle veldkruizen worden daarin geheel vervangen.
Verder is er een begin gemaakt met het aanbregen van de vloeren in de onderbouw van de molen. Nu is nog meer duidelijk zichtbaar hoe vallend graan de eiken balken vrijwel heeft gehalveerd in de afgelopen 60 jaren.
Dit blijft straks na de restauratie zichtbaar, de balken worden ter plaatse voldoende versterkt.

Nu van bovenuit in de molenromp gekeken kan worden is ook goed te zien welke ruimte er in de molen zit, welke straks weer vrijwel geheel gevuld gaat worden door de maalstenen en toebehoren.
Kortom de planning ligt nog steeds op schema, het weer zit mee.
Kom op 14 mei, nationale molendag gerust kijken op het molenterrein, alleen is er dan geen toegang naar boven, maar op het terrein is voldoende te zien hoe het straks gaat worden. Dus kom een kijkje nemen, wij zijn er voor uitleg. We zijn er vanaf 9 uur.
Hoonhorst krijgt een geweldige molen om trots op te zijn.
Bent u nog geen vriend van onze molen, kom dan zeker op 14 mei even langs en meld u aan als vriend van de molen, voor slechts € 10,- per jaar
Namens de molenstichting Molen fakkert Hoonhorst.

