In Overijssel. Plaatsen van herinnering komen alle vijfentwintig Overijsselse gemeenten aan bod. Het ‘oudste’ verhaal voert naar Losser, waar de Staring-groeve herinnert aan een geologisch tijdvak van miljoenen jaren geleden. Het ‘jongste’ verhaal brengt de lezer naar ijsbaan Bellingeweer in Dalfsen, waar de schaatser Erben Wennemars zijn eerste slagen deed, op weg naar vele records en titels.
Ook zijn plaatsen vertegenwoordigd die een rol hebben gespeeld in het leven van andere bekende Overijsselaars zoals Thomas van Kempen, Joan Derk van der Capellen tot den Pol, Johan Rudolf Thorbecke, Mien Ruys of Belcampo. En er zijn verhalen over bestuur, beroep en bedrijf, cultuur, sport, geloofsleven en oorlog.
In veertig hoofdstukken passeren het ‘wie’, ‘wat’, ‘wanneer’ en ‘waarom’ van Overijssel de revue, steeds verbonden met het ‘waar’ van een plaats van herinnering. De verhalen in het boek zijn geschreven door verschillende auteurs die bekend zijn met de Overijsselse geschiedenis en bevat ruim honderd historische en actuele beelden.
Overijssel, plaatsen van herinnering – Wim Coster & Jan ten Hove, red.
ISBN: 9789035133808
Uitgever: Prometheus/ Bert Bakker
Gebonden, 548 pagina’s
Prijs: € 39,95


