Dalfsen is bijna niet crimineel. Bijna, want vanmiddag werd ik door de buurman opgewacht na mijn middagje sporten: dadelijk doorrijden naar straat x, daar is je vrouw. Ze wilde de post weghalen achter de deur, de planten water geven, enz., maar ze durfde niet naar binnen. Vlak achter de voordeur was de inbraak al zichtbaar: op de grond een portemonneetje, leeggehaald bakje, enz.
De politie gebeld en ja hoor via de achterkant van het huis binnen gekomen, die nachtvogels. Heel vakkundig, gewoon beroepswerk.
Nou moet ik wel zeggen dat ik gisteren iets profeteerde. Ik zag twee mensen lopen en ik zei tegen mijn vrouw: die zijn aan het rondneuzen waar ze kunnen inbreken. Waar ik dat aan zag? Dalfsenaren lopen anders. Wij lopen rustig, niet zo gehaast als deze twee. Beiden hadden ook geen Saksisch gezicht, meer star en gejaagd. Zij een meterr of zeventig met een paardestaartje, geen mooi gezichtje met een hondje aan de lijn of zij bij dat hondje aan de lijn. Zij mollig, het hondje middelmaat. Daarnaast hij: slank, een meter tachtig, sluik donker haar (geen allochtoon!!) en zenuwachtig rokend. Een Saks rookt wel, maar niet zo nerveus.
Twee keer kwamen ze langs en ik had ze op de foto moeten zetten, hoewel …dan komen ze geloof ik met van die honkbalknuppels langs en daar kan mijn toch wel aardig harde kop niet tegen.
Ze hebben een redelijke troep achtergelaten.
Als ze dit stukje mochten lezen, stel ik voor dat ze 200 € vergoeden voor de gemaakte onkosten. Waarvan akte. Gewoon kassa, in de brievenbus. Bedankt.

