Dit weekend werd er op Manege Gerner een benefietwedstrijd gehouden. De opbrengsten van alle inschrijfgelden gingen naar een goed doel, namelijk een project van Movendi Foundation in India voor fysiek gehandicapte kinderen.

Het idee ontstond door de vraag van een oud-vrijwilliger van de manege, Marlies Lutgendorf. Zij gaat voor vier maanden naar India om aan dit project mee te werken.
Marlies vertrekt aankomend weekend richting India, naar de plaats Visakhapatnam. Hier is een campus challenge ingericht welke onderdak en scholing biedt aan 120 fysiek gehandicapte kinderen. Veel van de kinderen op de campus en die er rondom wonen hebben een hulpmiddel nodig om goed te kunnen lopen en bewegen. Samen met een projectgroep gaat Marlies daar aan de slag om een orthopedische werkplaats op te richten om de kinderen van hulpmiddelen te voorzien. Ook leiden ze technici op en geven ze bijscholing aan medisch personeel. Hierdoor kan de werkplaats ook blijven draaien als de projectgroep over een jaar weer terug keert naar Nederland. Dit wordt ook gerealiseerd door steun van de lokale hulporganisatie Ardar.

Met het zonnige weer en de vele enthousiaste kinderen kon het weekend bij Manege Gerner niet stuk. Er is een prachtige opbrengt binnen gehaald voor het goede doel en alle kinderen hebben genoten van de wedstrijd.

Het hele weekend was Marlies aanwezig om iedereen te vertellen over het project en om weer ouderwets te genieten van de enthousiaste kinderen en de pony’s. “Ontzettend mooi om te zien hoe enthousiast iedereen is en prachtig dat we met de mooie opbrengt kinderen in India kunnen helpen. Voor hen is het helaas niet vanzelfsprekend om te kunnen sporten en vrij te bewegen.”

Marlies Lutgendorf en Ineke marsman
Het is nog steeds mogelijk om dit project te steunen, dat kan door het overmaken van een donatie op giro 3034, t.n.v. Movendi Foundation te Pijnacker, onder vermelding van: Vizag India. Alles is welkom! Vanaf volgende week start het project in India. Op een weblog zal de projectgroep regelmatig vertellen over de voortgang van het project. Kijk op vizagindia2011.wordpress.com om ze te volgen.
Tekst Krista van den Berg.

