Elfstedentocht ? Reinier van Assen geeft zijn zienswijze

De foto was vanavond nog bij P Timo F

OLDLEUSEN – Ja beste mensen ik denk al weer een stapje verder. Zelfs het Wetterskip Fryslân heeft na het lezen van mijn tweet vandaag de eerste maatregelen getroffen.  Ach, de tocht zal er wel (ooit) komen, maar wanneer?

 

Wel staat de eerste marathon op natuurijs in de startblokken.
Er was al een planning van as dinsdag of woensdag. Zelf gok ik op donderdag, en dan overdag, maar ja dat heb ik de ijsdoktoren al laten weten.

En nu rest me de weerverwachting nog, Na een koude nacht, temp rond het vriespunt, krijgen we zaterdag af en toe de zon te zien bij een graad of 5. Met een zwakke tot matige oosten wind wordt er al koude lucht onze kant op geblazen. De vorst komt in de avond ons landje binnen vallen. De dagen die volgen verlopen vrij koud en droog met in de nachten lichte tot matige vorst (zou later aan de -15 gr kunnen tippen) Overdag temperaturen van rond het vriespunt.

Al met al wordt het: VORST MET HOOFDLETTERS !! Schaatsen uit het vet.
Dit mooiweer praatje is ons aangeboden door onze plaatselijke weervolger: Reinier van Assen

Artikel delen: