
HOONHORST – De ooievaar is weer aangekomen op het nest aan de Zwarteweg. Nadat eind augustus het vorige paar Hoonhorst heeft verlaten is er vanmorgen dinsdag 28 februari mogelijk weer een van de beide ooievaars teruggekomen, met de bedoeling ook dit jaar weer verder te werken an het nageslacht. Vooral dit nest heeft in de loop der jaren al heel wat jongen voortgebracht.
Het is nog niet bekend of het dezelfde is van vorig jaar, daarvoor zal eerst meer duidelijk moeten worden na het lezen van de ringen.
Aan de Blauwe dijk staat sinds 2011 ook een nest, dat voordien ongeveer 10 jaar aan de Oude Vechtsteeg stond, daar is het nooit bewoond gewest. Vorig jaar op de nieuwe locatie is het nest wel vaak bezocht, maar nooit bewoond. Hopelijk zal dat toch ook dit jaar gebeuren.
Wij wachten geduldig af, wanneer het paartje in Hoonhorst compleet is en of ook het andere nest bewoners gaat krijgen.

