Oefenen met paarden: begeleiden gouden koets

 

DALFSEN – Afgelopen weekend, 25 maart, trainde Dalfsenaar Romboud Zielman met het Cavalerie Ere Escorte op het strand bij Egmond aan de hoef (NH). Het CEE is bekend van het begeleiden van de gouden koets op prinsjesdag. Ook voor andere gelegenheden omtrent het koningshuis wordt deze speciale afdeling van Defensie ingezet. Op deze oefendag namen ook 2 paarden van Stal Zielman van de Zandwijkallee uit Dalfsen deel.

 

Tot aan de 3e dinsdag van september, prinsjesdag, oefent het Cavalerie Ere Escorte een aantal dagen.  Er zijn in totaal zo’n 80 paarden en ruiters, verdeeld over twee pelotons. Er wordt geoefend om de rijvaardigheid op peil te houden en bijzondere verrichtingen omtrent het begeleiden van de gouden koets te testen. Afgelopen weekend bereed generaal van Diepenbrugge het paard Hes. Hes staat in pension bij Stal Zielman en wordt normaalgesproken recreatief bereden. Ook het paard Bob Marly, klant bij pensionstal en Hoefsmederij Romboud C Zielman, reed mee in Egmond.

Dalfsenaar Romboud Zielman voorop

Eigenaar van Stal Zielman en hoefsmederij, Romboud Zielman, rijdt in september voor de 3e keer mee met de stoet van prinsjesdag. Hij bereed o.a. het paard Bob tijdens de oefendag in Egmond. Laura Roepel, eigenaresse van Bob Marly ging mee als groom om te helpen bij het op- en afzadelen en dergelijke.  Op het zonovergoten strand van Egmond aan Zee konden de paarden in volle galop door het zeewater. Daarna werd het rijden in pelotons, 4 paarden naast elkaar, geoefend en trainden de ruiters op de sabelexercitie. Ritmeester Robert van de Berg, ook woonachtig in de gemeente Dalfsen, is verantwoordelijk voor de opstelling van het Ere Escorte. Hij kijkt tevreden terug op een geslaagde oefendag ter voorbereiding op prinsjesdag in september 2012.

Artikel delen: