
DALFSEN – HEINO – Waarachtig na een regendag komt er toch nog licht aan de horizon. Vandaag had ik het plan om even bij Henk en Corrie langs te gaan. Dit plan had ik gisteren al gemaakt, maar het weer zat dus niet mee om daar heen te fietsen bovendien zouden het allemaal donkere foto’s worden.

Ze gaven al eens eerder aan dat juni de beste maand is om foto’s te maken, dan zijn er de meeste kleuren. Door het koude voorjaar was ik denk ik nog net iets te vroeg in juni.

Maar even na zevenuur vanavond werd het steeds lichter en kwam de zon er zelfs nog door. Waar zal je dan nog op wachten. Hup de fietse op, noar de Twentseweg. Noar Veldman.

Vroeger was dit Dalfser grondgebied, maar sinds de herindeling van de gemeentes wonen ze nu in de gemeente Raalte. Vanaf de Twentseweg is er een hele lange oprijlaan naar het erf van de Veldmans.

Als sterk overdrijf, moet je oppassen dat je geen haas tussen de spaken van je fiets krijgt, wat een natuur daar! Want wild zit daar wel in de landerijen. Bij hun huis aangekomen, valt meteen al die prachtige bloemen en planten op en de aanleg van allerlei mooie perkjes.

Eerst maar even aanbellen of ik wel foto’s mocht maken. Ik wist wel dat ik dat mocht, maar ach, toch maar even melden. Bij hun voordoor hangt een prachtig bord met het opschrift: GEWOON BIE VELDMAN, Want gewoon zijn ze wel. Normale aardige mensen.

Niks poes pas en altijd wel in voor een praatje. De familie Veldman zijn jaren geleden al gestopt met hun boerderij. Beide, zowel Corrie als Henk beleven enorm veel plezier aan tuinieren. Dat is dus ook wel duidelijk te zien.

Gaande weg kregen ze er steeds meer schik in, toen bleek dat ze daar ook anderen een groot plezier mee deden. Veel mensen kwamen kijken en nog steeds.

Ook ontvangen ze vaak groepen die tegen een geringe vergoeding op afspraak daar rond kunnen kijken. Voor niets gaat natuurlijk de zon op (met uitzondering natuurlijk voor Dalfsennet)

Ook bijen zijn er bij
Heel Heino en ook alle verenigingen uit Heino zijn hier natuurlijk al wel eens of meerdere keren geweest. Maar of dat ook voor Dalfsenaren het geval is betwijfelen wij. Vandaar dat wij er even op deze site aandacht aan schenken.

Ten slotte zijn ze niet vrijwillig verhuisd naar Raalte. Want in hun hart blijven ze natuurlijk Dalfsenaren. Maar het is best leuk, zeker met een vereniging, of met uw familie daar eens naar toe te gaan. Het is absoluut de moeite waard.

Maar ga er niet zo maar heen, maar spreek wel af, dat is voor hen natuurlijk wel zo prettig. Anders hebben ze constant mensen in de tuin huppelen. Veel groepen gaan dit vaak combineren met een broodbuffet, of een etentje bij de sponsor van deze site. Ook kunt u zo’n bezoek opnemen in uw fietstocht.

Voor meer informatie over een bezoek, bel dan naar Henk en Corrie Veldman Twentseweg 18. 8141 MA HEINO. Tel. 0572-391695
Of kijk op hun site http://home.kpn.nl/hcveldman
Landelijk gelegen tuin van 6000 m² met open karakter, rotstuin, watervalletjes, vijver, kikkerpoel, bloeiende borders, heuveltjes, bloemenweide, fruitbomen.
Rondom het huis bestaat de tuin uit speelse borders met hoofdzakelijk vaste planten, een groot gazon met een notenboom en fruitbomen. Achter de stallen vindt u een wild-bloemenweide met daarnaast een kikkerpoel en een grote rotstuin met waterval. U kunt er 2 uur volop genieten.
Open: van mei tot en met augustus elke donderdag van 11.00 – 17.00 uur. Andere dagen op afspraak.
Entree: 2,00 p.p.
Zeer geschikte plek voor het maken van een bruidsreportage!

