Regio Politie Persberichten van vrijdag 8 juni

650 euro boete voor valse aangifte

Kampen – Als schikking, voor het doen van een valse aangifte, heeft het Openbaar Ministerie een bedrag van 650 euro boete opgelegd aan een 21-jarige Kampenaar. Hij deed op 13 februari jl. aangifte van zware mishandeling bij een horecagelegenheid aan de Torenstraat.

 

 

 Daarbij zou hij ernstige verwondingen hebben opgelopen aan een hand, nadat hij bij een ruzie met drie mannen, door één van hen, met een stukgeslagen bierflesje zou zijn gestoken. Onderzoek heeft uitgewezen dat hij zichzelf had verwond nadat hij in een toilet van een horecabedrijf een bierglas stukgeslagen had. Het onderzoek naar de feiten in deze zaak heeft de nodige (onnodige) politiecapaciteit gekost.

 

 

Jeugdig drietal uit Hardenberg aangehouden voor inbraak, diefstal uit auto’s en brandstichting

Hardenberg – Drie minderjarige inwoners van de gemeente Hardenberg (15, 16 en 17 jaar)  werden op donderdag 31 mei en maandag 4 juni aangehouden. De hoofdverdachte, de 16-jarige jongen, wordt verdacht van 18 woninginbraken in Hardenberg en Gramsbergen. De andere twee verdachten waren bij enkele van deze woninginbraken aanwezig. Daarnaast worden de jongens verdacht van vernielingen en inbraken op verschillende boten, diefstal uit auto’s en brandstichting in een bosperceel aan de Boslaan. Bij de woninginbraken werden o.a. sieraden en geld buitgemaakt. De drie werden ingesloten op het bureau en zijn inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris.

 

Diefstal van een grasmachine (zitmaaier)

Hardenberg – Een 80-jarige inwoner uit Hardenberg, heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn zitmaaier. De rode grasmachine van het merk ‘Honda’ type  HF2417HM stond in een afgesloten schuur achter de woning aan de Hoogenweg. Door het slot te verbreken kon er in de schuur worden gekomen en werd de zitmaaier weggenomen. De waarde van de weggenomen zitmaaier is onbekend.

 

 

Rijbewijs ingevorderd

Deventer – Van een 32-jarige snorfietser is in de nacht van donderdag 7 op vrijdag 8 juni het rijbewijs ingevorderd. Bij een controle op de Rielerweg bleek hij onder invloed te rijden. De ademanalyse op het bureau gaf een uitslag van 605 ug/l. Hierop is het rijbewijs van de man ingevorderd.

 

 

Twee aanhoudingen na onrust op de Brink

Deventer – Twee 25-jarige mannen uit Deventer zijn in de nacht van donderdag 7 op vrijdag 8 juni aangehouden na schermutselingen op het kermisterrein. De politie kreeg meerdere meldingen van een op de Brink. Toen de politie ter plaatse kwam werd er niet (meer) gevochten, maar was er nog wel grote groep aanwezig die erg onrustig was. Om de rust weer te laten keren werd de groep gesommeerd om weg te gaan. Het merendeel van de groep deed dit, maar één van de 25-jarige mannen weigerde. Toen hij na meerdere malen vorderen vervelend bleef werd besloten hem aan te houden. Een vriend was het hier niet mee eens en probeerde de aanhouding te belemmeren. Toen ook deze man vervelend bleef werd ook hij aangehouden. Beide mannen zijn voor nader onderzoek ingesloten.

 

Artikel delen: