Bijna 1000 Zwolse stemmen opnieuw geteld

ZWOLLE – De stemmen van een Zwols dagcentrum waar tijdens de verkiezingen voor de Tweede Kamer gestemd is, worden opnieuw geteld. „Het gaat om bijna 1000 stemmen”, aldus een gemeentewoordvoerder. De gemeente hertelt de stemmen na een tip van RTV Oost-verslaggever Mark Bakker. Hij bracht woensdag een voorkeurstem uit op zijn vader, die op de lijst van de partij 50+ staat.

 

Die bleek na de uitslag echter geen stemmen te hebben gekregen.
Of de hertelling veel gaat veranderen, is de vraag. Het verschil tussen de eerste (PvdA) en tweede (VVD) partij in Zwolle is ruim 7000 stemmen.

De gemeente Zwolle gaat een deel van de Tweede Kamerverkiezing-stemmen die op 12 september zijn uitgebracht toch niet hertellen, in tegenstelling tot eerdere berichten.
De hertelling zou nodig zijn omdat een voorkeurstem op een kandidaat uit Uithuizen verdwenen is. Die kandidaat is Chris Bakker, nummer dertig op de lijst van de 50+ Partij. De voorkeursstem werd uitgebracht door zijn zoon, die een foto maakte van het stembiljet.

Na het tellen van de formulieren bleek de Groninger nul voorkeursstemmen te hebben, waarna zoon Bakker aan de bel trok. Maandagmiddag kwam het bericht dat er daarom een hertelling zou plaatsvinden, maar de gemeente geeft aan dat na overleg met de kiesraad een hertelling de zetelverdeling niet zou veranderen.

 

 (ingezonden stuk)

Artikel delen: