
DALFSEN – Landschap Overijssel bestaat dit jaar 80 jaar. Speciaal voor dit jubileum organiseert zij onder meer een aantal lezingen in de Grote kerk in Zwolle over landschap en natuur. De eerste lezing is op 4 oktober en heeft als thema Ecologie. Donderdagavond 4 oktober geeft Landschap Overijssel een lezing over landschappen en de planten en dieren die er leven. Een boeiende lezing voor iedereen die geĂŻnteresseerd is in de dynamiek van het Overijsselse landschap.
Â
Â
Elk type landschap heeft zijn eigen planten- en dierenleven. Maar hoe wordt dat bepaald? Wat voor invloed hebben wij als mens hier op? Wat is bijvoorbeeld het verband tussen de waterhuishouding van een gebied en het voorkomen van moerasplanten? Waarom komen er juist weidevogels zoveel voor in een bepaald gebied? Waar leven juist reeën en waarom leven ze daar? Op deze vragen en meer geeft Mark Zekhuis, ecoloog van Landschap Overijssel, antwoord.
Waar en wanneer?
De lezing is op donderdag 4 oktober en begint om 20.00 uur. Locatie is de Grote Kerk, Grote Markt 18 in Zwolle. Toegang is gratis. In de Grote Kerk is tevens de fototentoonstelling De landschappen van Overijssel. Een bijzondere tentoonstelling van prachtige natuur- en landschapsfoto’s van landschapsfotograaf Michiel Pothoff die de gevarieerdheid van het Overijsselse landschap laten zien. Naast de foto’s geven historische en nieuw gemaakte kaarten van de natuur van Overijssel in de afgelopen 100 jaar de bezoekers een goed beeld van de dynamiek van de diverse landschappen.
Meer lezingen
De lezing Ecologie is de eerste in een serie van 4 lezingen. De volgende lezingen zijn op 11 oktober (Landschapsbeheer), 18 oktober (Erven en Cultuurhistorie) en 25 oktober (Ruimtelijke kwaliteit). Alle lezingen zijn in de Grote Kerk in Zwolle en gratis toegankelijk.
Jubileumactiviteiten
In het kader van haar 80-jarig bestaan organiseert Landschap Overijssel de komende maanden vele activiteiten in de provincie. Van een bijzondere fototentoonstelling en het unieke jubileumboek De landschappen van Overijssel tot fietsroutes en workshops. Centraal in alle activiteiten staat het gevarieerde landschap van Overijssel. Met deze evenementen wil Landschap Overijssel iedereen de mooie natuur van Overijssel laten beleven. Alle jubileumactiviteiten worden mede mogelijk gemaakt door de inzet van vrijwilligers, provincie Overijssel en de Nationale Postcode Loterij. Kijk voor meer informatie over de jubileumactiviteiten op www.landschapoverijssel.nl/jubileum.
Al tachtig jaar zet Landschap Overijssel zich in voor natuur&landschap in Overijssel! Samen met de onmisbare steun van onze donateurs, bedrijfsvrienden en natuurlijk de buren van onze natuurterreinen. Maar ook met de gemeenten, talloze enthousiaste vrijwilligers, de provincie Overijssel en de Nationale Postcodeloterij. Bedankt daarvoor! Help jij ook mee? Heel graag! www.landschapoverijssel.nl/jubileum

