Natuurvriendelijk omploegen.

DALFSEN – In een weiland in het buitengebied van Dalfsen zagen we hoe op een natuurvriendelijke manier een weiland werd omgeploegd. In dit geval komt er geen tractor of ploeg aan te pas. De grondeigenaar heeft varkens ingezet om deze klus te klaren. Ze zijn al goed een week bezig, en ze hebben al behoorlijk wat werk gedaan. Ik weet niet of de schaapjes daar zo blij mee zijn, want die moeten straks zand eten of bijgevoerd worden.

 

Je zou denken, deze varkens gaan onder de eikenbomen aan te wroeten, op zoek naar eikels. Maar nee, ze pakken een ander deel. Volgens een kenner zijn ze op zoek naar emelten die daar in de grond zitten. Als ze hier klaar zijn, kunnen ze zo door naar het voetbalveld in Hoonhorst, want die zat ook met emelten in de maag. Maar ook de buurman heeft al eens te kennen gegeven last te hebben van emelten. Hij hoeft slechts zijn afrastering maar iets om hoog te tillen en ze kunnen ook zijn tuin gewoon even mee pakken.

Een emelt , ook wel engelingen genoemd

We zochten even verder
De emelt:
Een emelt is een 3 a 4 centimeter lange larve van de langpootmug. Dit diertje is juist helemaal niet goed voor de weide met haar planten. Ze knagen aan de wortels van planten en hierdoor richten ze, vooral als ze met velen zijn, veel schade aan.De varkens doen dus goed werk, en als ze die ook nog een leker vinden, dan is het helemaal goed.

 

Artikel delen: