Renovatie in de RK kerk te Hoonhorst is nu echt begonnen.

 

HOONHORST – Eind oktober hebben de medewerkers van Lenferink Lemelerveld de bovenramen in de kerk al voorzien van voorzetramen, 19 ruiten van 3 meter hoogte en 1,2 m breed. Dit zal een enorme energiebesparing opleveren omdat juist de ramen in de nok van de kerk veel warmteverlies veroorzaakten.  Al direct de eerste zondag was de temperatuur in de kerk een aantal graden hoger dan normaal in dezelfde situatie, dus al direct voelbaar.

 

 Voor het isoleren in bewust gekozen dit ruim voor de winter uit te voeren om een zo hoog mogelijke besparing aan stookkosten te realiseren. Afgelopen dagen is de kerk voorzien van enorme steigers om het plafond te kunnen schilderen. De vorige schilderbeurt was dan ook al weer 23 jaar geleden en gezien het resultaat, meer dan nodig. Het steigerwerk wordt in het weekend zo geplaatst dat de diensten normaal door kunnen gaan, dus blijf beslist niet thuis.
Nu ook de banken deels zijn verwijderd zal de vloer onder de banken door vrijwilligers behandeld worden, zodat nog voor de kerstdagen het geheel er weer fris bij staat. Verder in het voorjaar volgen nog een aanpassing van de verlichting en een aantal andere bouwkundige werkzaamheden.

Artikel delen: