Wolf bij Emmen gesignaleerd

EMMEN – Eind vorige week is op nog geen 15 kilometer van de Nederlandse grens, in het Duitse Meppen ter hoogte van Emmen, een wolf gezien. Er zijn dankzij een fotoval beelden van het dier. Daarmee kan het niet lang meer duren voordat de wolf definitief terugkeert op Nederlandse bodem, en zullen ze ook spoedig in het Dalfser Emmen rond huppelen.

Ruim anderhalf jaar geleden doken de eerste berichten op over een wolf die door mensen in de buurt van Duiven in Gelderland was gesignaleerd. Een paar weken later werd bekend dat mensen op de Veluwe een wolf hadden gespot. Zonder dat er hard bewijs in de vorm van een foto of videobeelden was.

De laatste keer dat een wolf in Nederland werd gezien, was in 1897. Natuurmonumenten is er al langer van overtuigd dat de terugkeer van de wolf een kwestie van tijd is. Het zou een verrijking van de Nederlandse natuur zijn, als dat na afwezigheid van ruim een eeuw ook echt gebeurt.

bron: Natuurmonumenten

Artikel delen: