Stichting WOW! officieel van start tijdens WOW!-dag

VECHTDAL – Met de aanwezigheid van ruim negentig onderneemsters was de eerste WOW!-dag die donderdag in de Hardenbergse Voorveghter gehouden werd, een groot succes. En dat niet alleen. Aan het einde van het evenement, stroomden de aanmeldingen voor de stichting binnen. Een nieuw netwerk is geboren. Een netwerk van Ondernemende Vrouwen in het Vechtdal.Na een kort welkom van WOW!-voorzitter Deborah Smulders, was het woord aan de eigenaressen van Studio 100% die onder andere tekenden voor het ontwerp Ă©n het daarbij behorende succes van het magazine FLOW. Daarna was het woord aan zakenvrouwen Antje de Groot en Wilma Nijboer. Waar Antje de Groot als directeur van een bouwbedrijf haar visie op het ondernemen uit de doeken te deed, gaf coach Wilma Nijboer een workshop over energie en balans. Het evenement werd afgesloten met de officiĂ«le lancering van stichting WOW! en de gelegenheid om onder het genot van een hapje en een drankje met elkaar te netwerken. “Binnen WOW! kunnen ondernemende vrouwen met elkaar sparren over de specifieke onderwerpen waar je als vrouwelijke ondernemer tegenaan loopt”, zegt Deborah Smulders. “Jaarlijks willen we een WOW!-dag organiseren waar alle vrouwelijke ondernemers uit het Vechtdal welkom zijn. Vrouwen kunnen ook donateur worden van WOW!. Voor hen organiseren we iedere twee maanden een cursus, workshop of netwerkbijeenkomst over onderwerpen die vrouwen raken.”

 

WOW! lijkt in een behoefte te vervullen. “Als vrouw loop je toch tegen bepaalde zaken aan. Het is goed om dit met elkaar te kunnen delen”, vindt Natasja Martin van Vechtdal Express. “Natuurlijk kan dit ook binnen andere netwerkbijeenkomsten, maar een netwerk van alleen vrouwelijke onderneemsters geeft toch net een beetje extra.” Volgens Marije en Josine Willemsen van ImpriMedia is WOW! een mooie manier om je netwerk te vergroten. “Je bent hier samen met negentig andere onderneemsters. Ieder van hen heeft ook nog weer haar eigen netwerk. Naast ervaringen delen, is dit ook een hele mooie manier om kennis te maken met nieuwe opdrachtgevers”, aldus Josine Willemsen. Volgens Roelien Kalshoven van Kalshoven Dienstverlening geeft WOW! vrouwen meer kracht. “Het percentage vrouwen dat ik ontmoet op meetings en vergaderingen is klein. Het zijn toch meestal de mannelijke ondernemers die ik daar ontmoet”, zegt ze. “Een bijeenkomst als dit geeft je als vrouwelijke ondernemer toch een soort van eigen positie. Het maakt vrouwen krachtiger.”

Het bestuur kijkt met een goed gevoel op de dag terug. “De sfeer was goed, de spreeksters waren fantastisch en de donateurs stromen binnen. We zien de toekomst rooskleurig tegemoet” besluit Deborah Smulders.

Artikel delen: