Volksraadpleging over de Rechterensedijk “ChristenUnie: Bestuurlijk is het een gedrocht van een oplossing!” - Foto: Robert Bril
Foto: Robert Bril

Volksraadpleging over de Rechterensedijk “ChristenUnie: Bestuurlijk is het een gedrocht van een oplossing!”

De maatschappelijke onrust heeft het CDA bewogen om vanavond in de raadsvergadering een motie in te dienen. In deze motie, welke vanavond is aangenomen, krijgt elke stemgerechtigde in de gehele gemeente Dalfsen de mogelijkheid zich uit te spreken of het besluit omtrent de Rechterensedijk heroverwogen moet worden.

De heer Uitslag van het CDA kreeg bij het bespreken van de motie scherpe vragen vanuit de ChristenUnie welke zich verbaasde over het feit dat de bevolking volgens het CDA niet voldoende betrokken is geweest bij de besluitvorming. De heer Nijkamp wou daarom ook simpelweg weten van de heer Uitslag of het een goed besluit was of niet. Het CDA is tot de conclusie gekomen dat de Rechterensedijk een grote impact heeft op de bevolking, waarop de ChristenUnie te kennen gaf dat de bomenkap een grote impact heeft, maar dat er aan de besluitvorming niks op aan te merken valt, het was simpelweg een meerderheid van de gemeenteraad.

Na een schorsing van 20 minuten ging de discussie verder. De PvdA stelt twijfels te hebben aan de juridische haalbaarheid om op deze korte termijn een referendum te houden. Volgens de burgemeester hoeft het geen referendum te zijn, maar kan het college op elk gewenst moment een onderzoek uit voeren, in dit geval “toevallig” op 19 maart onder alle stemgerechtigden en over de Rechterensedijk bij de stembureaus.

De VVD had als mening dat een eenmaal genomen besluit niet herroepen dient te worden. “Dat is niet goed voor de betrouwbaarheid van de politiek.” Het CDA reageerde met: “Wij hebben blijkbaar ons werk niet goed gedaan.” De ChristenUnie bleef bij het standpunt om gewoon duidelijk te zijn: “Wees moedig en zeg gewoon dat je het besluit terug wilt nemen, bestuurlijk gezien is het een gedrocht van een oplossing.” Om die reden werd er door deze partij een motie ingediend om bij voorbaat het besluit terug te nemen. Deze werd alleen ondersteund door het PvdA en heeft het niet gehaald. Gemeentebelangen haalde naar voren dat in 2002 deze weg is ingesteld als verbindingsweg en betreurd het dat er anno 2014 nog niks is gebeurd. “Maak er een verbindingsweg van, of kies er voor om deze weg niet als verbindingsweg aan te duiden.”

Op 19 maart is er dus de mogelijkheid om aan te geven of het besluit over de Rechterensedijk heroverwogen dient te worden. Dit houdt in dat de nieuwe raad met de uitkomst hiervan aan de slag kan gaan. Mocht een meerderheid aangeven dat dit wel de bedoeling is dan staan alle opties weer open.

U kunt hier reageren

Artikel delen: