Tijdelijke omleidingsroute bij Groene geul Vechterweerd

Tijdelijke omleidingsroute bij Groene geul Vechterweerd

MARSHOEK – VECHTERWEERD – De tijdelijke brug die geplaatst is ten behoeve van de werkzaamheden aanleg Groene geul Vechterweerd is even gesloten geweest, en wordt nu tijdelijk vervangen door een omleiding om de brug heen. Zo kunnen fietsers en voetgangers gebruik blijven maken van de veel gebruikte route over de Vecht en de stuw Vechterweerd.

Omleiding

De tijdelijke brug blijkt in de praktijk een grote hindernis te zijn voor fietsers, terwijl deze juist bedoeld was om fietsers op een veilige manier doorgang te verlenen. Daarom is donderdag 27 februari jl. besloten het fietspad met onmiddellijke ingang tijdelijk af te sluiten voor fietsverkeer. Ondanks deze afsluiting hebben fietsers dit weekend helaas toch gebruik gemaakt van de brug.

 

Maandagmorgen 3 maart is besloten om de brug tijdelijk af te sluiten voor alle verkeer. Vanaf dat moment is de aannemer begonnen met de aanleg van een omleiding om de brug heen. Diezelfde middag is deze tijdelijke fietsroute opengesteld voor fietsers en voetgangers. Tijdens de algemene werkuren zal een verkeersregelaar het verkeer begeleiden. Deze week wordt er bekeken of de brug aangepast kan worden, zodat deze wel functioneel is. Tot die tijd zal de omleidingsroute in tact blijven.

 

Graafwerk

Inmiddels is het graven van een groene geul bij Vechterweerd van start gegaan. De aannemer werkt vanaf de zuidzijde noordwaarts. Op het punt waar de groene geul weer uitkomt op de Vecht, komt de laadvoorziening om de vrijkomende grond te verschepen. De officiële start van het werk staat gepland op donderdag 6 maart a.s. Naar verwachting zal het gehele werk eind mei gereed zijn.

 

Bij de aanleg van de groene geul komt circa 40.000 m3 grond vrij. Om deze hoeveelheid grond op een veilige manier af te voeren, is er voor gekozen om dit met varend materieel over de Vecht te doen. Hierdoor is de hinder voor de omwonenden minimaal. Ook het aanliggende wegennet wordt op deze manier niet extra belast.

 

De aanleg van de groene geul maakt deel uit van het programma ‘Ruimte voor de Vecht’. Hiervoor werkt het waterschap aan de waterveiligheid. Het project ‘Groene Geul Vechterweerd’ draagt hieraan bij door het vergroten van de doorstroomcapaciteit van de Vecht ter plaatse van stuw Vechterweerd bij hoge waterstanden. Dit plan omvat niet alleen de aanleg van een groene geul, maar ook een gedeelte met een bevaarbare blauwe geul, om zo een recreatieve impuls te geven aan dit gebied.

 

Foto's 4
Tijdelijke omleidingsroute bij Groene geul Vechterweerd
Tijdelijke omleidingsroute bij Groene geul Vechterweerd
Tijdelijke omleidingsroute bij Groene geul Vechterweerd
Artikel delen: