U moet niet stemmen, je mag, maar maak gebruik van dat recht

DALFSEN – Ruim eenderde van de kiezers weet nog niet op welke partij ze gaan stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen. De groep twijfelaars is veel groter dan in 2010, toen slechts 16 procent voor de verkiezingen zijn keus nog niet had bepaald.(landelijkgezien)Dat komt naar voren uit onderzoek van BMC, dat mede is gefinancierd door het ministerie van Binnenlandse Zaken. Voor het onderzoek zijn ruim 1900 mensen bevraagd. Dit onderzoek wordt sinds 1982 om de vier jaar gehouden in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen.

Twijfel

Een andere uitkomst is dat veel minder mensen op een andere partij denken te gaan stemmen dan in 2010. Toen overwoog ruim een kwart van partij te wisselen, nu slechts 14 procent.

Vooral kiezers die vorige keer op de PvdA of de VVD stemden, twijfelen nu nog over hun keuze.

Bij kiezers die in 2010 nog niet mochten stemmen zijn vooral de PVV, de SP en D66 in trek.

Lokale kwesties

Bij de stemkeuze spelen lokale kwesties een grotere rol dan vorige keer, toen de raadsverkiezingen plaatsvonden kort na de val van het laatste kabinet-Balkenende. Van de ondervraagden zegt 38 procent zijn keuze vooral te laten bepalen door lokale overwegingen, terwijl 31 procent zijn stem vooral laat afhangen van de landelijke politiek.

De verwachte opkomst is ongeveer even hoog als vorige keer. 54 procent zegt zeker te gaan stemmen. Volgens de onderzoekers betekent dit dat de opkomst tussen de 49 en 59 procent zal liggen. Maar in Dalfsen zal de opkomst veel hoger zijn.Dat was ook juist de bedoeling. Dalfsennet zegt: Je moet niet, je mag stemmen, maak daar gebruik van, ook jongeren! Doen!

Artikel delen: