DALFSEN – Van Vuilnisbelt tot natuurpark “De Stokte” als we kunnen spreken van natuur. Iedere Dalfsenaar van middelbare leeftijd kan zich nog de vuilstortplaats de Stokte herinneren waar elk bedrijf zijn afval kwijt kon en ook voor de gemeente was dit de enigste vuilstortplaatst. Totdat het ophalen van huisvuil per Rova gebeurde en even later ook de bedrijven hier niets meer konden storten.
Als laatste was het nog de stortplaats van de gemeente voor grof vuil en snoeihout.
Al een aantal decennia terug is dit ook gestopt en is de vuilnisbelt afgedekt. Nu een paar jaar terug is er opnieuw veel zand opgebracht, de berg wat geëgaliseerd en ingeplant met verschillende soorten bomen, heesters en rozen.
Wandelpaden zijn er aangebracht, ingezaaid met een bloemenmengsel.
Pas dit jaar heeft het rijkelijk gebloeid, maar ook nu het meeste weer uitgebloeid en vallen de zaden weer in de grond om het volgend jaar na een goede maaibeurt er nog fleuriger uit tevoorschijn te komen.
Maar nu nog is er volop te genieten van de vele soorten veldbloemen en distels die een overvloed aan vlinders aan trekken.
Kom en geniet op de grote familiebanken in dit natuurpark met mooi zicht op het pontje over de Vecht.
Iets verder dan De Stokte de geweldige klimtoren, maar pas op 60 treden omhoog is een heel eind als de conditie niet optimaal is, maar hijgend en puffend toch boven gekomen.
Na op adem gekomen te zijn ( helaas stond er geen zitje boven) even genieten van een blik over de Vecht en over het maisland tijdens een wat mistige morgen.
Maar het blijft mooi..
Een natuurgenieter











