DALFSEN – Het Loopfestijn Dalfsen zet zich dit jaar weer in voor de spierziekte myotone dystrofie (MD / DM1). Met de donatie van een deel van het inschrijfgeld en de oproep aan de lopers om een sponsoractie te starten wil de organisatie geld ophalen voor onderzoek naar deze ziekte. Klaas Kijk in de Vegte komt uit Dalfsen en weet precies waarom extra onderzoek zo noodzakelijk is.Klaas heeft zelf de milde vorm van myotone dystrofie. Een erfelijke spierziekte die in Nederland bij zo’n 2.500 mensen voorkomt en waar nog steeds geen behandeling voor is. Bij zijn 27 jarige dochter Paulien, uit de ziekte zich veel heviger. Haar spierkracht neemt stukje bij beetje af. Vorig jaar liepen Klaas en Paulien samen de 2,5 km van het Loopfestijn in Dalfsen. Met die, zeker voor Paulien, sportieve topprestatie vroegen ze aandacht voor myotone dystrofie en haalden ze samen bijna € 5.000,- op voor onderzoek. Ook dit jaar doet Klaas weer mee om zich in te zetten voor meer onderzoek naar deze verschrikkelijke spierziekte.
Prinses Beatrix Spierfonds
De opbrengst van de sponsoracties en een deel van het inschrijfgeld gaan naar de campagne ‘Myotone dystrofie de wereld uit!’ van het Prinses Beatrix Spierfonds. Het fonds financiert al jaren onderzoek naar deze spierziekte en wil met het ingezamelde geld extra onderzoek mogelijk maken.
Loopfestijn Dalfsen
Het loopevenement Furness Car Loopfestijn Dalfsen vindt plaats op zaterdag 6 september 2014. Deelnemers kunnen kiezen uit een kidsrun, 2,5 km, 5 km, 10 km en de halve marathon. Het parcours gaat door het prachtige buitengebied van Dalfsen. Voorinschrijven kan tot 18 augustus.
• Schrijf je in voor het Loopfestijn Dalfsen
• Start zelf een sponsoractie
Loopfestijn Dalfsen zet zich in tegen spierziekten
Artikel delen:

