Tip van de dierenarts: Pas op voor processierups

DALFSEN – Pas op voor processierups en uw hond! Iedereen heeft er inmiddels wel van gehoord, ‘de processierups’. Als u de diertjes zelf nog niet heeft gezien, zijn de linten om de bomen met de tekst ‘pas op processierups’ u vast wel opgevallen. Het lijkt een onschuldig diertje. Toch kan de rups vervelende symptomen bij mens en dier veroorzaken, voornamelijk bij honden!

De processierups heeft over zijn hele lichaam kleine haartjes. Bij aanraking van de kleine haartjes kan flinke irritatie ontstaan zoals huiduitslag, zwellingen, rode ogen, jeuk en geïrriteerde luchtwegen (hoesten). Er kunnen zelf brandwondjes optreden. Naast irritatie wordt de hond sloom, heeft nagenoeg geen eetlust en kan koortsig zijn. Heeft uw hond last van genoemde symptomen, neem dan direct contact met ons op!

De hond kan in aanraking komen met de processierups door te snuffelen rondom bomen. De rups bevindt zich voornamelijk in eikenbomen. Ook kan de hond een processierups in zijn bek nemen. Dit is gebeurd met hond Banjer, die in 1 keer erg ziek was, een gezwollen bek en zelfs brandwondjes op de tong had. Gelukkig konden wij Banjer helpen doordat de eigenaar direct contact met ons heeft opgenomen. Banjer maakt het inmiddels goed. De komende tijd kan u meer actuele tips verwachten van de dierenartsen uit Dalfsen.

Artikel delen: