In antwoord op de vraag van Arnold: wie weet van wie…
Het lijkt mij het meest waarschijnlijk dat het hier gaat om een egel. De uitwerpselen lijken wel wat op die van een (kleine) hond, maar zijn groter dan die van een (grote) vogel ;-). Bij mij scharrelt er ook een egel door de tuin sinds een paar weken.
Tegen de schemering worden ze actief en gaan ze op zoek naar voedsel. De egel kan bij mij makkelijk door de schutting heen, omdat deze niet helemaal dicht is.
Ze zijn wel schuw dus je ziet ze niet zo snel. Maar soms hoor je ze wel scharrelen ’s nacht (en snuiven). De egels gaan zich klaarmaken voor hun winterslaap en zijn daarom nu actiever op zoek naar voedsel. Geef ze liever geen gewone melk (want dan krijgen ze last van hun darmen), maar als je het leuk vindt om ze te voeren zet dan wat water neer. Er is ook speciaal egel voer te koop. Of leg wat kattenvoer op een schoteltje. Egels eten ook slakken. Strooi daarom liever geen gif tegen slakken, want de egel gaat hier ook dood aan.
Je kunt een hoekje inrichten voor de egel, met wat extra bladeren en eventueel een hokje. Misschien gaat hij dan wel overwinteren in jouw tuin. Je ziet ook dat er weer veel egels doodgereden worden op het moment. Dus mensen kijk een beetje uit.
En als laatste dan : de egel is een beschermd dier.
Veel plezier met je egel in de tuin Arnold.
Meerdere inzendingen praten over een Egel. Red.

