Boekstartcafe!

NIEUWLEUSEN – De bibliotheek Nieuwleusen organiseert op woensdag 1 oktober van 10.00 -11.00 uur weer een Boekstartcafe voor ouders en kinderen van 0 tot 3 jaar.  Deze keer gaan we voorlezen met de voorlezers Petra Willems en Alina Marsman!

Het is tevens het begin van de kinderboekenweek dat dit keer het thema Feest heeft. We gaan er dus een gezellig voorleesfeestje van maken!

Voorlezen aan kinderen is erg belangrijk dat weet iedereen onderhand.
Het prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalgevoel en bezorgt de kinderen veel plezier. Onderzoek wijst uit dat kinderen die van jongs af aan zijn voorgelezen betere leerprestaties hebben op school. Ze zijn gemotiveerd om te leren lezen, ze zijn taalvaardiger en ze begrijpen teksten beter. Het is daarom van groot belang dat jonge kinderen regelmatig worden voorgelezen, overal, op de peuterspeelzaal, het kinderdagverblijf, op de basisschool, maar vooral ook thuis!
Het project BoekStart richt zich op het stimuleren van voorlezen aan baby’s en hele jonge kinderen.

 

Artikel delen: