HOONHORST – De natuur is echt van slag, zelfs een geboortegolf van kerkuilen in deze regio. Mogelijk is dit het gevolg van de zachte winter en de lange warme zomer. Als gevolg van die winter zijn er veel muizen en veel muizen betekent ook weer dat broedparen daarop reageren. Als het aanbod van voedsel groot is, komen er ook meer jonge vogels.
Voor de kerkuilen is het een bijzonder jaar, een tweede legsel was voorheen een zeldzaamheid. Maar dit jaar komt het regelmatig voor. Bij de controle deze week uitgevoerd bleek dat heel veel nesten een tweede broedsel hebben gegeven en in de nestkasten kon men wel 10 tot 15 dode muizen in de kast aantreffen, voedsel dus in overvloed. In 2013 waren er in ons werkgebied maar 9 jonge kerkuilen. Nu voor dit jaar staat de teller al op 34 jonge kerkuilen De laatste zijn donderdag 25 sept. geringd. Han Bouman uit Beerzeveld zegt dat hij nog wel veertien dagen door moet gaan met ringen. Dus een geweldig jaar voor de kerkuil. Volgend jaar zal er weer extra gewerkt moeten worden alle paartjes in kasten te krijgen mits er niet teveel sneuvelen in de winter of door het wegverkeer.
De werkgroep kan dus voorlopig goed vooruit en zoekt sponsors voor de kasten. U kunt zich melden bij Dalfsennet, die zal het aan de leden van de werkgroep melden, maar ook als u de werkgroep wilt assisteren, alle echte hulp is welkom.
Vogelwerkgroep Hoonhorst Dalfsen


