VILSTEREN – Tussen beleid en realiteit, voor de denkers èn de doeners. Op donderdag 30 oktober om 20.00 uur start de eerste van drie bijeenkomsten van de cursus burgerkracht in het nieuwe Dorpshuis Lierderholthuis (Lierderholthuisweg 49a). Thema van deze bijeenkomst is ‘macht en relaties’. Spreker Tijs de Bree kent als PvdA-statenlid het politieke klappen van de zweep gemeentelijk en provinciaal en – niet onbelangrijk – weet als inwoner van Laag Zuthem hoe het in een klein dorp werkt. Deelname aan de bijeenkomst is kosteloos. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via info@stimuland.nl.
Voor wie?
• Lokale initiatiefnemers
• Provinciaal en gemeentelijk ambtenaren
• Raadsleden en wethouders, statenleden en gedeputeerden
• Overige belangstellenden
Wat komt er op 30 oktober aan bod?
Praktische vragen waar Tijs de Bree op in gaat zijn:
• Hoe verloop besluitvorming op het gemeentehuis, wie neemt de/welke beslissingen?
• Waar verschilt de rol van wethouders, de burgemeester, gemeentesecretaris en raadsleden en hoe verhouden zij zich tot elkaar?
• Waar speelt het politieke spel zich voornamelijk af (tussen wie)?
• In hoeverre zijn ambtenaren betrokken bij het politieke spel, en in hoeverre hebben zij invloed of wellicht last hiervan?
• Als je een nieuw idee hebt dat buiten het collegeprogramma valt, welke weg behoor je dan te bewandelen? En welke wegen zijn er nog meer (wanneer bewandel je die)?
Aansluitend wordt een aantal situaties uit de praktijk te besproken.
Vervolgbijeenkomsten
• 10 november Brookshoes Bornerbroek – wat is burgerkracht? Spreker Joop Hofman. Zijn verhaal is inspirerend, zowel voor ambtenaren en bestuurders als voor lokale initiatiefnemers.
• 18 november – MFA De Belte Nieuw Heeten – ik ben toch zeker Sinterklaas niet! Spreker Sinterklaas. Wellicht krijg je wat je nodig hebt…!
Meer informatie over de andere twee cursusbijeenkomsten is te vinden via www.stimuland.nl. Het deelnemen aan alle bijeenkomsten is niet verplicht; sluit vooral daar aan, waar je belangstelling naar uit gaat.

