DALFSEN – Elk jaar staan ze bij de gemeente Dalfsen vanaf half oktober tot en met half april klaar om de gladheid op het wegennet te bestrijden. Ook nu, als er voor achterin de week al wat nachtvorst is voorspeld. Hiermee wordt de verkeersveiligheid, bereikbaarheid en doorstroming bevorderd. Men kan niet verwachten dat op elk tijdstip van de dag elk weggedeelte gestrooid wordt. Daarom zijn er prioriteiten bepaald. Aan de hand van deze prioriteiten zijn strooiroutes opgesteld.
De routes bevatten de belangrijkste doorgaande wegen, fietsroutes, busroutes, en wegen met een bijzondere functie. Ze strooien voornamelijk preventief. Dit houdt in dat er gestrooid wordt met nat zout voordat het glad wordt. Dit gladheidsbestrijdingsplan is opgesteld om een goede invulling en uitvoering van de gladheidbestrijding te garanderen.
Bij de bestrijding van gladheid wordt gebruik gemaakt van dooimiddelen die een schadelijke invloed
hebben op het leefmilieu. Een deel van het gebruikte dooimiddel komt direct door verwaaiing in de berm terecht. Indirect komt het middel, na afspoeling vanaf het wegdek, terecht in het oppervlakte- of grondwater. De meest voor de hand liggende maatregel om milieuschade te beperken, is ervoor zorgen dat er zo min mogelijk dooimiddel in het milieu komt. De te kiezen strooimethodiek wordt daarin voorzien.
Particulieren
De verantwoordelijkheid van de wegbeheerder in het kader van de gladheidbestrijding stopt niet bij de rijbaan. In het verleden was de burger vanuit de APV verplicht tot het schoonhouden van de ‘eigen’ stoep. Dit is door de VNG uit de standaard APV gehaald, met als reden dat het in strijd zou zijn met de Europese regelgeving en dat het in de praktijk niet te handhaven is.
Bij openbare voorzieningen bieden de gemeente vaak de mogelijkheid om in overleg met de gladheidcoördinator een zoutkist te plaatsen. De kist wordt door ons gevuld. Met het zout kan de beheerder de verharding rondom de openbare voorziening tegen gladheid bestrijden.
Voor het bestrijden van de gladheid zijn vorig seizoen in Dalfsen 21 uitrukken geweest, in totaal is er 120 ton zout verbruikt. De voorraad zout is ongeveer 206 ton. Het zout wordt geleverd op een gezamenlijk contract met de provincie door AkzoNobel tegen een prijsafspraak.
Voor veel meer informatie klik hier.



