MARSHOEK – DALFSEN – Marshoekrsteeg 5/7 geen gemeentelijk monument en wel bijzonder en waardevol. Een oude boerderij waarvan het jaartal niet exact bekend is, maar wel dat het rond 1920 door een plaatselijk timmerbedrijf ingrijpend is verbouwd. Gelegen te zuidwesten van de Marshoekersteeg op de splitsing naar de Koepelalle/Voetsteeg. De linkergevel is naar de weg gesitueerd en het ongewoon brede voorhuis zal mogelijk voor dubbele bewoning zijn gebouwd gezien de afmeting. Daarnaast staat nog een oude rietgedekte schuur, die ook als woning lijkt te zijn gebouwd.
Een dwarshuisboerderij onder een samengestelde kap. Het voorhuis heeft een met tuiles du nord gedekt wolfsdak met mooie gesneden windveren en klossen. Op het forse dak staan twee gemetselde schoorstenen. De gevels zijn opgetrokken in baksteen en voorzien van een rollaag ter hoogte van de plint en is voorzien van staafankers. De voorgevel is voorzien van een geprofileerde lijst op gesneden klossen en in de gevel bevinden zich twee Vlaamse geveldelen (dakuitbouwen). In de voorgevel bevinden zich vijf raampartijen, met roedeverdeling en luiken en twee stuks ingangsdeuren, alles met bovenlicht en strek. In de plint bevindt zich nog een kelderraam met rollaag er boven. In de zijgevel aan de straat bevinden zich vier raampartijen, gelijk aan die in de voorgevel
Het achterste gedeelte van de boerderij staat er symmetrisch tegen aan en is wat lager dan het hoofdgebouw. Dit gedeelte is rietgedekt en in de achtergevel zijn de oude stal en deeldeuren vervangen door hedendaagse deuren met glas om bewoning mogelijk te maken.
Opvallend is de prachtig gedecoreerde daklijst aan de achtergevel. Het is een bijzondere boerderij als dwarshuistype met een breed voorhuis die je in de gemeente Dalfsen weinig ziet. Dat maakt het mede zo bijzonder.
Met name het voorhuis heeft eigenlijk wel een waardering als monument verdient, maar staat niet als monument ingeschreven.
WvdV





