LEMELERVELD – Is zonneteelt verbreding van de moderne landbouw. Wij denken van wel! In het kader van de provinciale subsidieregeling ‘Energielandschappen’ zijn een tweetal werkateliers georganiseerd. Deze werkateliers gingen met name om de vragen waar zonnevelden kunnen worden gerealiseerd en hoe deze ingericht moeten worden. Dit zijn voor de betrokken gemeenten Dalfsen en Ommen en de provincie Overijssel essentiële vragen die zorgvuldig beantwoord moesten worden.
De zonneteelt is een van de essentiële vragen die naar voren kwam tijdens het eindrapport die afgelopen vrijdag definitief is afgrond. De Groene Musketiers Consumenten Coöperatie Duurzame Energie U.A. had vooraf aan dit onderzoek als doel om in Lemelerveld zoveel mogelijk (zonne)-energie te produceren voor de eigen bewoners. Alleen zonnepanelen op daken is daarbij niet voldoende om alle bewoners te voorzien van duurzame energie. Ook zijn niet alle daken geschikt. Daarom werd gezocht naar alternatieve locaties en model. Bijvoorbeeld op voor voedselteelt onrendabele overhoeken van (voormalige) agrariërs. Een van de redenen hiervoor is dat uit het referentiemodel het niet haalbaar blijkt te zijn om als particulier of reguliere coöperatie voor de verkoop aan een energiemaatschappij te produceren. SDE-subsidie maakt het verlies kleiner maar maakt het nog steeds niet rendabel.
Het hele proces en het rapport kunt u aanvragen. Natuurlijk willen wij u graag antwoorden geven op alle vragen die dit rapport oproept. Wij weten dat de provincies hun doelstellingen van 2022 niet halen. Dit zou een oplossing kunnen zijn. Niet grootschalig maar kleinschalig (1 hectaren). U kunt het hele rapport hier downloaden.
De Groene Musketiers.
Zonneteelt verbreding moderne landbouw
Artikel delen:

