Kunsten op straat - Foto: Eigen geleverde foto
Foto: Eigen geleverde foto

Kunsten op straat

DALFSEN – Kunsten op Straat biedt 5 juni verrassende humor en vermaak voor iedereen! Vrijdag is het weer zover: van 18.30 tot 21.30 uur zijn de straten van Dalfsen weer gevuld met komische, hilarische en soms ontroerende acts van straatartiesten uit binnen- en buitenland. Maar liefst zeven professionele straattheatergroepen uit zes verschillende landen komen naar het centrum van Dalfsen! Het belooft weer een mooie avond te worden voor zowel jong als oud. Alle artiesten treden minstens twee keer op zodat de bezoekers niets hoeven te missen. Nieuw dit jaar is het podium achter de Grote Kerk voor lokale artiesten. De toegang is gewoon gratis!

Ook dit jaar worden alle speellocaties gesponsord door Dalfser ondernemers: Jumbo Kamphuis Dalfsen, Auberge ‘t Asje, Brouwers Accountants en Adviseurs en Albert Heijn. De twee hoofdacts op het Kerkplein wordt het publiek aangeboden door de Gemeente Dalfsen; een super komische act van de Nederlandse Mr. Jones met zijn stuntvarkentje en het duo Kate & Pasi uit Finland met hun ‘hand-to-hand’ en ’voetjongleren’ optreden.

Op de locatie Jumbo Kamphuis Dalfsen kan het publiek genieten van de Belgische Francois Blanc, een pop geïnspireerd op de Franse boulevardschilders. Het is een uitzonderlijke verschijning in het straatbeeld. Hij praat in een niet verstaand Frans dialect en werkt heftig gebarend aan een min of meer gelijkend portret van de bezoekers. Op de Jumbo-locatie is ook een zwerver te vinden, hij zingt en heeft een winkelwagen vol troep. Hij haalt wat spullen uit zijn wagen en dan opeens vindt hij een popje tussen de troep. En dit blijkt een heel bijzonder popje te zijn!

Op locatie Auberge ’t Asje in het Koffiestraatje treedt vanaf 18.30 uur het duo Up and over it op uit Engeland met twee unieke shows! Ze laten een vrolijke wirwar van de hand dansen zien gecombineerd met virtuoze Ierse dans. Ze worden afgewisseld door Mc Fois uit Italië met zijn act Amami. Een interactieve comedy-show waarin Amami op heel bijzondere wijze op zoek gaat naar liefde.

Het publiek in de Prinsenstraat kan genieten van Factoria Circular uit Spanje, zij komen met een groot muzikaal wiel dat zich op een bijzondere wijze voortbeweegt door de winkelstraat.

Achter de Grote Kerk is dit jaar het podium voor lokale artiesten! Lieke en Anne van der Vegt zullen een nieuwe voorstelling laten zien en er is een meeleeftheater voor de allerkleinsten. Men kan zich met graffiti lekker uitleven op de Kunststeiger of juist heel stil zitten voor een sneltekenaar! Op deze locatie is ook een vuurspuw act te zien van de Firetwins.

Voor wie vrijdagavond niet in Dalfsen kan zijn: op donderdag en zaterdag verhuist het festival naar Zwolle, waar bovendien nog meer straattheaterartiesten te zien zijn tijdens Zwolle Unlimited! De optredens in Dalfsen en Zwolle maken onderdeel uit van Kunsten op Straat Diepenheim, het internationale straattheaterfestival van Overijssel dat dit jaar voor de 23e keer wordt gehouden in verschillende Overijsselse plaatsen.

Kijk voor meer informatie op: www.kunstenopstraat.nl of volg het festival op facebook.com/kosdalfsen

Artikel delen: