NIEUWLEUSEN – DALFSEN – Sinds 1997 heeft de historische vereniging Nieuwleusen (museum het Palthehof) een bruikleen overeenkomst met de gemeente rondom de voormalig collectie Schoemaker.
In 1997 is deze collectie door de toenmalige gemeente Nieuwleusen gekocht van de historische vereniging. De collectie werd door de gemeente om het niet in bruikleen gegeven aan de historische vereniging.
De historische vereniging doet nu een verzoek om het eigendom van de collectie terug te krijgen, omdat de eisen die er zijn gesteld aan de bruikleen van deze collectie moeilijk uit te voeren zijn.
Er mag bijvoorbeeld niets worden weggegeven uit deze collectie of worden uitgeleend aan andere musea. Dit betekent bijvoorbeeld dat bepaalde stukken die nooit worden tentoongesteld wel ruimte innemen in de opslag. Daarnaast wil de historische vereniging kritischer kunnen kijken naar de collectie, meer richten op waar ze “goed in zijn”. De historische vereniging wil graag weer zelf kunnen beschikken over de collectie, om er ook weer zelf naar te kunnen handelen. De voorwerpen die het betreffen zijn boeren- en ambachtsmaterialen, huishoudelijke voorwerpen en interieurstukken als kabinet, fornuis etc. en schoolklasje en klederdracht. Morgen worden de stukken bij de notaris ondertekent. Wethouder von Martels is bij de overdracht Schoemaker Collectie aan de Historische vereniging Nieuwleusen,
Overdracht Schoemaker Collectie
Artikel delen:

