DALFSEN – DALMSHOLTE – De uitbreiding van het vliegveld Lelystad zal zeker gevolgen hebben voor deze regio. De gemeente Dalfsen blijkt niet op de hoogte te zijn geweest van de vlieg- en wachtroute die over het grondgebied van Dalfsen komt te liggen, aldus wethouder Ruud van Leeuwen. We zijn vooraf niet ingelicht terwijl de besluitvorming al in juli 2015 is genomen. De gemeente heeft na de vraagstelling die D66 op 25 januari via een vertrouwelijk stuk ontvangen informatie, contact gezocht met de gemeente Zwolle en de provincie Gelderland. Het blijkt dat zeven Gelderse gemeenten en drie Overijsselse gemeenten wel zijn geïnformeerd, (Kampen Zwolle en Zwartewaterland) en nu zijn betrokken bij verder overleg. Inmiddels is Dalfsen daaraan toegevoegd, maar helaas is de besluitvorming genomen. Het blijkt ook dat alle ingediende zienswijzen tegen het plan van tafel zijn geveegd vanwege economische belangen.
Het enige wat mogelijk nog bespreekbaar is betreft de aanvliegroute en de aanvlieghoogte, maar de kans is gering dat we iets bereiken. De gemeente Dalfsen pakt dit samen op met de heer Van Nes van de Aeroclub om te bekijken of er winst te behalen is.
Het is inmiddels bekend dat het luchtvaartbesluit vanaf 2018 definitief gaat worden met 25.000 vliegbewegingen per jaar in 2033 en in 2043 opgevoerd gaat worden naar 45.000 per jaar. Met middelgrote vliegtuigen. De minimale vlieghoogte in een wachtgebied, waar het gebied in Dalfsen onder gaat behoren is 1875 meter. Welke gevolgen dit heeft voor het zweefvliegveld is nu nog niet bekend.
WvdV

