Cursus ‘Werken met de digitale overheid’

DALFSEN – Digitaal zaken doen met uw overheid. Uw overheid gaat digitaal: DigiD aanvragen en gebruiken, belasting terugvragen, een afspraak maken bij de gemeente, huurtoeslag aanvragen. Het gaat allemaal via internet tegenwoordig.

Vanaf 2017 kan iedereen zijn zaken met de overheid digitaal regelen. Om veilig en makkelijk online zaken te kunnen doen met de overheid, krijgt iedereen een berichtenbox voor elektronische post op MijnOverheid. Daar heeft u een DigiD voor nodig. Het huidige DigiD om veilig contact met de overheid te leggen, werkt met een wachtwoord of een sms-code.

 

Iedere burger kan dit allemaal rechtstreeks en zelfstandig regelen. Maar wie helpt er als dat even niet lukt? Bijvoorbeeld als je:

  • behoefte hebt aan begeleiding;
  • woorden of formulieren tegenkomt die je niet helemaal begrijpt;
  • vastloopt in informatie op internet en hoe computers werken;
  • pas echt begrijpt wat iets betekent als iemand dat rustig voor je op een rijtje zet;
  • je er het liefste niets mee te maken zou willen hebben en dat dit allemaal niet nodig was.

 

Uw bibliotheek kan u helpen!
Maar misschien ook iemand in uw omgeving. Kent u als mantelzorger, als familielid of op een andere manier iemand die hiermee geholpen kan worden? Geef naam en adresgegevens dan door aan de bibliotheek.

 

Koffiemorgen                

Tijdens de koffiemorgen wordt u meer verteld over de achtergronden van deze ontwikkeling. Waarom gebeurt dit en wat vraagt dat van u? Er is ruim de gelegenheid om uw vragen te stellen en van gedachten te wisselen.

Er zal ook verdere uitleg gegeven worden over de cursus en er is dan ook nog gelegenheid om u in te schrijven.*)

Er zijn twee koffiemorgens:

  • Dinsdagmorgen 3 mei in Nieuwleusen van 10.00 – 12.00 uur
  • Woensdagmorgen 4 mei in Dalfsen van 10.00 – 12.00 uur

 

Cursus: Werken met de digitale overheid

De cursus bestaat uit 4 bijeenkomsten waarin u in een rustig tempo en onder deskundige begeleiding aan de slag gaat.

U krijgt volop de gelegenheid om zelf te oefenen. De docenten leggen goed uit hoe het werkt. U krijgt een werkboek waarin u alles nog eens goed na kunt lezen. U mag zelf aan de slag om te oefenen en daarbij is er genoeg tijd om individueel hulp te vragen. Dit komt er aan de orde:

  • hoe je een Digid aanvraagt:
  • hoe je een DigiD kunt gebruiken;
  • handige informatie op sites vinden;
  • een aanvraag doen bij de gemeente;
  • het maken van een afspraak;
  • opzoeken wat de overheid weet, bijvoorbeeld de opbouw van je AOW;
  • het gebruiken van persoonlijke omgevingen van overheidsorganisatie (zoals Mijn toeslagen, werk.nl en MijnOverheid);
  • het gebruik van Regelhulp.

 

De cursus in Dalfsen start op dinsdagavond 10 mei om 19.30 uur in bibliotheek Dalfsen/De Trefkoele+.

De cursus in Nieuwleusen start op woensdagavond 11 mei om 19.30 in bibliotheek Nieuwleusen.

De koffiemorgen en de cursus zijn gratis. Er worden geen kosten in rekening gebracht.
Wilt u uw bibliotheek ondersteunen? Neem dan een lidmaatschap!

 

Met deze bijeenkomsten helpt uw bibliotheek iedereen om op een veilige manier met deze zaken om te gaan. Schrijf u in voor de koffiemorgen, de cursus of voor beide. Zodat u met plezier en zelfvertrouwen het digitale contact met de overheid kunt onderhouden.

Kijk verder op www.bibliotheekdalfsen.nl voor het inschrijfformulier.

 

 

*) Inschrijven voor de geplande cursus kan zolang de voorraad strekt. Het aantal plaatsen is beperkt. Als een cursus vol is, wordt u op een wachtlijst geplaatst en kunt u in een volgende cursus instromen.

 

 

 

 

 

 

 

Artikel delen: