DALFSEN – VENENBERG – Uilen ringen bij familie Hulsman op de Venneberg. Onder grote belangstelling van zowel volwassenen en kinderen zijn vanmorgen bij de fam. Hulsman aan de Vennebergweg 5 kerkuilen geringd. Hierbij waren de kinderen uit groep 4 van de basisschool Heidepark uit Lemelerveld uitgenodigd.
De tocht begon met de huifkar van school naar de Vennebergweg
Om 10.00 uur klom de heer Johan Hulsman (zelf ook groot natuurliefhebber en vogelbeschermer) op de ladder om de 5 kerkuilen uit de kast te halen. De kinderen zaten allemaal in een kring op strobalen. Han Bouman en zijn vrouw uit Beerzeveld waren door de vogelwerkgroep Hoonhorst -Dalfsen uitgenodigd om te ringen.
Tijdens het ringen gaf hij uitleg over het belang van ringen. Ook vertelde hij dat elke jonge kerkuil per dag ongeveer 4 muizen eet. Dus x 5 is 20 muizen per dag , en de oude uilen moeten ook nog eten, dat betekent globaal 30 muizen per dag.
Na het ringen kregen de kinderen gelegenheid om vragen te stellen.
Daar werd volop gebruik van gemaakt. Na afloop werd er door de fam. Hulsman koffie en voor de kinderen ranja met cake aangeboden. Dit is een mooie manier om de jeugd meer bij de natuur te betrekken.
Hierna werden er op andere locaties nog 9 kerkuilen en 2 steenuilen geringd.
Foto’s Jesse Hulsman




