DALFSEN – Fantastisch geslaagd uitstapje van de bewoners van Rosengaerde. Vandaag was het 2-jaarlijkse uitstapje van de bewoners van woonzorgcentrum Rosengaerde uit Dalfsen, georganiseerd door de Vrienden van Rosengaerde. De mensen kijken hier weken naar uit en zien het als hun jaarlijkse top-dag.
Met 3 grote huifkarren van het Belsenspan Hulsman uit de Vennenberg Dalfsen gingen 50 bewoners van Rosengaarde en ‘t Anker uit Lemelerveld, begeleid door verzorgenden en vrijwilligers van Rosengaerde, bestuursleden van de stichting Vrienden van Rosengaerde, 3 koetsiers met 6 paarden en begeleiders van het Belsenspan de omgeving in. In totaal waren het 70 mensen.
Na het “inladen” vanaf 13.00 uur gingen we om 13.45 uur op pad en ging de tocht via Pleijendal, Bruinleeuwstraat, het Waterfront, de Vechtbrug, het station, de Heinoseweg (langs huize Den Berg en huize den Aalshorst), langs de Witte Gans via de Bosrandweg naar Café Restaurant “Het Boskamp” aan de Sterrebosweg. Daar kwamen we aan om 15.00 uur.
Met vereende krachten werden de mensen weer “uitgeladen” en stond er koffie of thee met heerlijk gebak voor ons klaar. Dat was allemaal lekker en keurig verzorgd. Tijdens de pauze nam voorzitster Annie van Dommelen het woord en bedankte Geert Bistervels voor de organisatie. Na 9 jaar als penningmeester gefunctioneerd te hebben neemt hij in januari 2017 afscheid. Tevens werd z’n opvolger, Theo Feijen, aan iedereen voorgesteld.
Na een pauze van een uur, gingen we weer om 16.15 uur op pad voor het tweede deel van de tocht en gingen we via de Rietmansweg en Heinoseweg weer via de Vechtbrug en dezelfde weg als de heenweg terug naar Rosengaerde. Hier kwamen we aan om 17.30 uur.
Iedereen was zeer enthousiast en vond het een zeer geslaagde tocht.
Daar waren vele medewerkers aanwezig, die alle bewoners weer snel naar hun kamers brachten, zodat ze daar de avondmaaltijd konden gebruiken.
De weergoden waren ons vandaag gunstig gezind. Het hoefde niet warmer, maar ook niet kouder. Prima voor zo’n dagje uit met de Dalfser oudjes.
Iedereen kijkt terug op een zeer geslaagde tocht en het ligt in de bedoeling dit evenement over 2 jaar weer te herhalen.
Tekst en foto’s: Geert Bistervels




















