Traditioneel: Dalfser ploeg weer in Nijmegen - Foto: Eigen geleverde foto
Foto: Eigen geleverde foto

Traditioneel: Dalfser ploeg weer in Nijmegen

Afbeeldingsresultaat voor nijmegen

NIJMEGEN – DALFSEN – Het is weer zover. De lopers uit Dalfsen zijn  weer aangekomen op de vierdaagsecamping te Lent. (www.vierdaagsecamping.nl) Het is dit jaar de 100ste vierdaagse van Nijmegen ook wel ‘The Walk of the World’.  Een bijzondere editie.

Vrijdagmorgen zijn wij om 10.00 uur vertrokken naar Lent. Aangekomen op de vierdaagsecamping werden wij weer vriendelijk ontvangen door de eigenaresse. Na koffie te hebben gedronken zijn de tenten opgezet en de caravans geïnstalleerd. Rond de klok van 15.30 uur was alles weer klaar en was het tijd voor een glaasje cola of iets sterkers. De sfeer op de camping is weer fantastisch en er zijn weer veel bekenden. Wij staan net als vorig jaar tegenover het horecaplein. Dit plein is flink aangepast. Ook de dames en heren van de sportmassage zijn weer gearriveerd en hebben hun tentenkamp opgeslagen. Vanaf maandag kunnen wij ons inschrijven om na een lange wandeltocht weer heerlijk gemasseerd te worden.

Op zaterdagmorgen naar Elst voor het doen van de boodschappen die wij de hele week weer nodig zijn. Na het doen van boodschappen gaan wij traditie getrouw naar café t’Fort centrum van Elst. Hier drinken wij koffie en eten wij appeltaart. Voor we boodschappen gaan doen melden wij ons bij de cafébaas en geven al vast door met hoeveel personen we komen.

Nadat alle boodschappen weer netjes zijn opgeruimd en de Dalfservlag gehesen is het tijd om te lunchen om aansluitend naar Nijmegen te gaan om te gaan  genieten van de vierdaagsefeesten, www.vierdaagsefeesten.nl.

In Nijmegen is men de afgelopen 3 jaar bezig geweest met de aanleg van het rivierpark. Op 28 maart 2016 is deze feestelijk geopend. Het rivierpark is aangelegd om de rivier de Waal meer ruimte te geven en om overstromingen te voorkomen. Ook in het rivierpark waren festiviteiten genaamd Festival op t’eiland. Het was erg gezellig, goed weer,  goede sfeer, leuke optredens en heerlijke consumpties. Later op de middag zijn wij verkast naar de stad. Op de Waalkade gezellig wat gegeten en een goede bodem gelegd voor de avond. Overal in de stad zijn de hele week optredens. Er is een grote verscheidenheid aan artiesten. Wij zijn neergestreken op de grote markt. Erg druk, maar onwijs gezellig. Het werd in de loop van de avond steeds drukker in de stad en er werd aangegeven om niet meer naar de Waalkade te komen omdat het hier te druk was. Ook elders in de stad was het enorm druk, maar de sfeer bleef gelukkig erg goed.

De oudere jeugd is naar de camping gegaan om daar nog een afzakkertje te nemen. De jeugd is nog tot in de kleine uurtjes in de stad blijven feesten.

Zondagmorgen is het uitslapen geblazen en zo druppelsgewijs komt iedereen uit zijn of haar caravan. Gezamenlijk ontbijten is er niet bij. Het is eerst nog wat rustig, maar de sfeer zit er al snel weer in. De morgen begint wat triest en grijs en zo nu en dan begint het wat te motregenen.

We houden de weersvoorspellingen goed in de gaten en volgens de weerprofeten zal het in de loop van de morgen, begin van de middag op gaan klaren.  Het zou mooi zijn als het zonnetje er nog even door komt want we gaan ons vanmiddag inschrijven op de Wedren. De Wedren is een grote parkeerplaats / evenemententerrein net buiten het centrum van Nijmegen Tijdens de 4daagse wordt de Wedren gebruikt als start en finishplaats.

Op de Wedren treden over de hele dag  verschillende artiesten op en zijn een groot aantal blaaskapellen actief. Een en al gezelligheid.

Vandaag laten wij het hier maar bij. Morgen zullen wij weer van ons laten horen. Wij zullen proberen jullie deze week op de hoogte te houden van de 100ste 4daagse van Nijmegen.

Foto's 3
Traditioneel: Dalfser ploeg weer in Nijmegen - Foto: Eigen geleverde foto
Foto: Eigen geleverde foto
Traditioneel: Dalfser ploeg weer in Nijmegen - Foto: Eigen geleverde foto
Foto: Eigen geleverde foto
Artikel delen: