DALFSEN – Burgemeester Han Noten bracht vanmorgen samen met zijn vrouw een bezoek aan het 60 jarig bruidspaar Dijk-Visscher aan de Koepelallee te Dalfsen om het bruidspaar te feliciteren. Natuurlijk was daar ook de buurman en wethouder Ruud van Leeuwen aanwezig, maar die wilde niet op de foto, maar ja….
Het bruidspaar Dijk-Visser is precies 60 jaar geleden hier komen wonen in het ouderlijk huis Dijk ingetrouwd en zijn gaan wonen in het “kokhuussie” wat naast de boerderij staat en was ingericht als woning. De meesten van de 5 kinderen zijn hierin geboren, 3 jongens en 2 meisjes. De heer Dijk komt uit een gezin van 6 kinderen en is dus op deze locatie in de net gesloopte boerderij geboren. Volgens buurman van Leeuwen is dit een zeer oude woonlocatie en komt die evenals zijn huis al voor op een stafkaart van 1624. De oude boerderij is net afgelopen weken gesloopt. Het “kokhuusssie” laten ze staan en zal opgeknapt worden, evenals de oude kelder onder de boerderij. Dit alles door de schoonzoon, die evenals het bruidspaar in de nieuw gebouwde woning woont.
Mevrouw Dijk-Visscher komt ook uit een gezin van 6 kinderen en woonde aan de Hessenweg. 60 jaar geleden getrouwd, eerst in het gemeentehuis en later in de kerk. Precies op de dag dat haar ouders 25 jaar waren getrouwd en hebben de bruiloft gevierd op de deel van die boerderij. Ook toen was het net als vandaag veel regen en vooral veel wind.
Een toevallige bijkomstigheid is dat ook die boerderij nu gesloopt gaat worden.
Mevrouw Dijk heeft als hobby handwerken en heeft twee prachtige exemplaren daarvan hangen in haar woonkamer. De heer Dijk heeft altijd gewerkt op de boerderij.
De gezondheid van de heer Dijk ( 84 jaar) is nog goed, mevrouw Dijk ( 81 jaar) heeft wat meer moeite met de gezondheid, maar kan zich met een rollator en een man die als mantelzorger fungeert nog prima redden op deze locatie.
Zij vonden het geweldig dat de burgemeester nu eens aan komt want ze zien de burgemeester vrijwel dagelijks over de Koepelallee fietsen. Het echtpaar hoopt hier nog lang te kunnen blijven wonen, zeker nu ze in deze nieuwe woning samen wonen met hun dochter en schoonzoon. Na de sloop van de boerderij wordt de tuin weer mooi ingericht en oude stenen gebruikt voor een mooi wandelpad door de tuin.
Dalfsennet wenst de familie Dijk nog heel veel gezonde jaren op deze prachtige locatie.
WvdV







