Raad bespreekt voorstel wijziging rioolheffing

DALFSEN – Het college heeft de raad een wijziging voorgesteld in de rioolheffing. In het kort komt het er op neer dat het uitgangspunt is dat de vervuiler betaald. Dit was in de huidige regeling niet goed geregeld. Het doel is een tarief te hanteren die deels gebaseerd is op het gebruik van drinkwater en daar als minimum tarief te hanteren voor gebruikers tot 500 M3 drinkwater.

Alle bedrijven die daar boven zitten zullen daardoor anders worden belast. Vooral voor sportgebouwen en andere groot gebruikers kunnen de verhogingen gevolgen hebben. Afgesproken is in elk geval dat gemeente Dalfsen met grootverbruikers in gesprek gaat en hun tijdig informeert over de verhogingen.

De raad kon algemeen akkoord gaan met het voorstel, maar kan zich niet verenigingen als voor huurders van woningen hiervoor extra de dupe gaan worden. De wethouder van Leeuwen heeft vanavond de toezegging gedaan dat hij hierover met de woningstichting in gesprek gaat, want officieel mogen die de huren hiermee niet verhogen. Vragen van verschillende partijen waren o.a. of het afkoppelen nu ineens geen voordeel meer oplevert voor gebruikers en waarom wordt dit niet meer gestimuleerd. Ook het minder gebruiken van drinkwater zou meer gestimuleerd moeten worden. De wethouder is van mening dat het stimuleren van minder gebruik van drinkwater valt onder de verantwoording van Vitens.

De raad kon algemeen met het voorstel akkoord gaan na wat toezeggingen van de wethouder en het onderwerp zal in de raadsvergadering van 26 september weer op de agenda komen.

WvdV

Artikel delen: