Verbouwplannen huisvesting wijkteams gemeente Dalfsen

DALFSEN – Afgelopen voorjaar heeft het college al aangegeven dat er plannen zijn tot aanpassing van de huisvesting van de buitendienstmedewerkers in de gemeente Dalfsen. De huidige ruimte is te klein, mede door het steeds groter worden van het materieel wat door de dienst wordt gebruikt, niet alleen in aantal, maar ook in formaat.

En nu de medewerkers van Dalfsen Werkt er bij zijn gekomen, ook met hun eigen materieel is er een groot ruimtegebrek ontstaan. Ook wat betreft personeelsruimten en kleedruimten voldoen we niet aan de eisen. Het gebouw is 30 jaar oud en voldoet niet meer aan bruikbaarheid, veiligheid, gezondheid, duurzaamheid en onderhoud. Op dit moment huurt de gemeente al om het tekort aan ruimte op te vangen een gebouw aan de Goldkampstraat. Voor de communicatie van/met alle medewerkers en wijkteams in Dalfsen is het wenselijk bij elkaar ondergebracht te zijn.

De wethouder geeft aan dat het een forse investering is, maar er is goed over nagedacht. Nieuw bouwen zou ons zeker 4,5 tot 5 miljoen hebben gekost, eventueel nieuw bouwen voor de brandweer en dit deel erbij betrekken levert onvoldoende op en is dan weggegooid geld. Dat vindt het college niet verantwoord. Er is nu gezocht voor een oplossing op lange termijn, waar we ook kunnen beschikken over een grote buitenruimte. Het plan is de bestaande locatie wat te verbouwen en vooral te renoveren. We voor de komende 5 jaar, met een optie voor langer, een voor ons uitermate geschikt bedrijfspand huren met een grote buitenplaats.

Wij willen duurzaam investeren, goed isoleren en geheel gasloos. Alle energie zelf opwekken middels zonnepanelen. De gladheidbestrijding van de gehele gemeente Dalfsen zit op deze locatie, alsmede de opslag van dranghekken, een groenbunker en het parkeren van bedrijfsauto’s van de wijkteams. De overige kernen waar een gemeentelijke werf is voldoen aan de eisen en behoeven geen aanpassingen

Doch een deel van de fracties wil het voorstel intern nog eerst bespreken alvorens er in mee te kunnen stemmen, wordt dus vervolgd.

WvdV

Artikel delen: